Analitycy przewidują, że pokochamy smartfony ze składanymi ekranami

Analitycy z firmy Display Supply Chain Consultant przedstawili ciekawy raport na temat smartfonów wyposażonych w składane ekrany. Przewidują oni, że już w przyszłym roku smartfony wyposażone w tę funkcję trafią do ponad 3 milionów odbiorców, a dalej ma być tylko lepiej.

Smartfony z elastycznymi, składanymi ekranami pojawiają się w branżowych przeciekach już od kilku lat, jednak tak naprawdę dopiero w ostatnich miesiącach nabrały one realnego kształtu.  Oczywiście obecnie nie mamy na rynku nawet jednego takiego urządzenia, jednak zdaniem fachowców z Display Supply Chain Consultant już w przyszłym roku ma się to zmienić.

Pierwsze smartfony ze składanymi ekranami trafią (w 2018 roku) do 3,1 miliona odbiorców, to jednak dopiero początek. Analitycy przewidują, że już w 2022 roku sprzedaż tego typu urządzeń wzrośnie do 63 milionów, co pozwoli producentom uzyskać dochód na poziomie 8,9 miliarda dolarów.

Jednym z pierwszych smartfonów nowej generacji może być Samsung Galaxy F, którego premiera odbędzie się prawdopodobnie podczas styczniowych targów CES w Las Vegas. Warto dodać, że również Huawei i LG pracują już nad składanymi smartfonami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Premiera nawigacji MapaMap 8.8

Opublikowane przez - 8 września 2015 0
Po trzeci raz w tym roku producent nawigacji MapaMap przygotował aktualizację swojego oprogramowania. Nowa wersja przede wszystkim wprowadza świeży pakiet map…

Poznajmy specyfikację Elephone S7

Opublikowane przez - 18 lipca 2016 0
Elephone już jakiś czas temu zapowiedziało nową serię urządzeń, serię S7, dzisiaj poznaliśmy specyfikację jednego z urządzeń należących do serii.…