apple ipad pro

Apple iPad Pro (2018) – rewolucja staje się faktem

Podczas konferencji o nazwie „There’s more in the making”, Apple zaprezentowało szereg nowych urządzeń, ale na ich tle wyraźnie wybija się nowa generacja iPada Pro.

Nowy design, nowe możliwości

Bez wątpienia największą gwiazda dzisiejszej konferencji został nowy iPad Pro. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, najnowszy tablet amerykańskiego producenta doczekał się poważnych zmian w designie. Przede wszystkim pozbyto się przycisku „home”, co w połączeniu z węższymi ramkami pozwoliło na powiększenie wyświetlacz przy jednoczesnym pomniejszeniu całkowitych rozmiarów tegorocznych iPadów Pro.

Nowe iPady Pro dostępne będą z ekranem o przekątnej 11-cali oraz 12,9-cala. Obydwa modele mogą się pochwalić odchudzonym designem, którego grubość wynosi zaledwie 5,9 mm. Przycisk „home” zostanie poniekąd zastąpiony przez funkcję Face ID, która umożliwi nam nie tylko błyskawiczne odblokowanie urządzenia, ale również szybszy dostęp do ulubionych aplikacji.

apple ipad pro

Wydajność

Apple iPad Pro napędzany jest przez procesor A12X Bionic, oparty na tej samej 7-nanometrowej technologii co SoC z iPhone’a XS. W jego skład chodzi ośmiordzeniowy procesor oraz siedmiordzeniowy układ graficzny. Jak twierdzi Apple, w porównaniu do zeszłorocznego modelu możemy liczyć na 35% wzrost wydajności w wypadku pracy pojedynczego rdzenia oraz 90% gdy mamy do czynienia z pracą wielu rdzeni na raz.

Przedstawiciele Apple odważnie stwierdzili, że nowy iPad Pro jest w stanie dostarczyć jakość i płynność rozgrywki porównywalną z konsolą Xbox One X. Na potwierdzenie tych słów zaprezentowano m.in. efektowny gameplay z gry NBA 2K19.

Druga generacja rysika Apple Pencil

Tegoroczny iPad Pro będziemy mogli obsługiwać również za pomocą nowej (drugiej) generacji rysika Apple Pencil, który doczekał się licznych zmian i usprawnień. Koniec problemów z ładowaniem rysika. Dzięki specjalnym magnesom umieszczonym w obudowie tabletu, wystarczy przyłożyć Apple Pencil do krawędzi urządzenia, a ten automatycznie połączy się z urządzeniem i za pomocą bezprzewodowego ładowania będzie zawsze gotowy do działania.

Apple Pencil otrzymał również nową funkcję „stukania” zapewniającą bardziej intuicyjną obsługę. Wystarczy dwa raz stuknąć rysik a ten zainicjuje przypisaną do tej funkcji akcję. Co ważne, zastosowanie nowej funkcji będziemy mogli dostosować do naszych potrzeb i ulubionych aplikacji.

 apple ipad proapple ipad pro

Żegnaj Lightning, witaj USB-C

Sporym zaskoczeniem jest pożegnanie złącza Lightning, zastąpi je (zdecydowanie bardziej popularne) USB Typu-C. Co więcej, iPad Pro (2018) z łatwością podłączymy do zewnętrznego wyświetlacza, jak również może nam teraz posłużyć jako powerbank, którym naładujemy np. naszego smartfona.

Najnowsza odsłona tabletu Apple będzie, po raz pierwszy w historii, dostępna w wersji z 1TB przestrzeni na dane. Oprócz tego wciąż możemy liczyć na bardziej standardowe pojemności – 64 GB, 256 GB oraz 512 GB.

Cena i dostępność

Apple iPad Pro trafi do sprzedaży już 7 listopada, jednak już dzisiaj możecie składać zamówienia na nowy tablet amerykanów. Polskie ceny urządzenia prezentują się następująco:

Apple iPad Pro 11

  • 64GB – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 3799/4599 zł
  • 256GB – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 4599/5399 zł
  • 512 GB  – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 5599/6399 zł
  • 1 TB – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 7599/8399 zł

Apple iPad Pro 12,9

  • 64 GB – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 4799/5599 zł
  • 256 GB – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 5599/6399 zł
  • 512 GB – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 6599/7399 zł
  • 1 TB – Wi-Fi/Wi-Fi + Cellular – 8599/9399 zł

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane