iphone xr

Apple iPhone Xr – tańsza alternatywa dla iPhone’a Xs i Xs Max

Oprócz flagowych iPhone’ów – Xs i Xs Max, amerykański producent zaprezentował również iPhone Xr, który może okazać się „czarnym koniem” w portfolio Apple.

Apple iPhone Xr jest przede wszystkim smartfonem znacznie tańszym od swoich braci. Jego ceny w Polsce zaczynają się od 3729 złotych, czyli ponad tysiąc złotych mnie od najtańszego Xs-a (4979 zł). Oczywiście, aby uzyskać taką cenę Apple musiały iść na pewne kompromisy.

iPhone Xr wyposażono w 6,1-calowy ekran LCD (a nie OLED) o rozdzielczości 1792 x 828 pikseli. Zaoszczędzono również w segmencie fotografii. Smartfon otrzymał pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 12 Mpix i f/1,8. Umożliwi on nam nagrywanie filmów w jakości 4K i nawet 60 kl./s oraz slow-mo w 120 lub 240 kl./s.

iphone xr

Na szczęście Apple postanowiło nie ograniczać wydajności najtańszego tegorocznego iPhone’a i wyposażyło go w ten sam co flagowce układ – Apple A12 Bionic, wykonany w 7nm procesie technologicznym i składający się z sześciu rdzeni. Użytkownicy iPhone’a Xr będą mogli również liczyć na Face ID, które już na dobre wyparło czytniki linii papilarnych z urządzeń Apple.

Apple iPhone Xr trafi do przedsprzedaży dopiero 19 października, natomiast do oficjalnej sprzedaży tydzień później. Dostępne wersje i ceny urządzenia prezentują się następująco:

iPhone Xr:

  • 64 GB – 3729 zł
  • 128 GB – 3999 zł
  • 256 GB – 4479 zł

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

PlayStation VR przebojem?

Opublikowane przez - 10 maja 2017 0
Z najnowszego raportu firmy analitycznej SuperData wynika, że Sony spokojnie może mówić o sukcesie swoich gogli VR, co więcej na…