Apple najbardziej wpływową marką w Wielkiej Brytanii

Firma konsultingowa – Prophet, opublikowała ciekawy raport dotyczący najbardziej wpływowych marek na rynku brytyjskim. Niekwestionowany liderem zostało Apple.

Pracownicy firmy Prophet przygotowali specjalną ankietę i przebadali 11,5 tysiąca brytyjskich obywateli. Wyniki jakie uzyskali są zaskakujące. Brytyjczycy jako najbardziej wpływową markę wskazali Apple, o ile taki wybór nie dziwi, to już brak w pierwszej dziesiątce największego producenta smartfonów na świecie, owszem. Samsung zajmuje dopiero trzynastą lokatę i ustępuje takim markom jak Google, Fitbit, PlayStation czy… Lego.

Co ciekawe, choć na liście pięćdziesięciu najważniejszych marek w Wielkiej Brytanii znajdziemy również loga firm odzieżowych, kosmetycznych czy motoryzacyjnych, to próżno tam szukać chińskich producentów smartfonów jak: Huawei, Xiaomi czy Lenovo. Jak myślicie? Któraś z tych firm trafiłaby do polskiej listy top 50 wpływowych marek?

Apple

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowe oferty w Orange

Opublikowane przez - 16 kwietnia 2015 0
Orange zaprezentował dziś wiele nowości, wśród nich nowe oferty   Nowe plany taryfowe dla biznesu, to efekt badań preferencji klientów.…