Apple Watch 4 – nowa generacja smartwatcha przynosi ze sobą liczne zmiany

Dzisiejszy dzień zdecydowanie należy do Apple. Amerykański producent zaprezentował nie tylko nowe iPhone’y, ale również czwartą już generację zegarka Apple Watch.

Apple postanowiło nie eksperymentować z designem urządzenia i wciąż mamy do czynienia z charakterystyczną prostokątną budową. Zmienił się jednak ich rozmiar. Apple Watch 4 będzie dostępny z kopertami o rozmiarach 40 mm i 44 mm (poprzednia generacja była dostępna z 38 mm i 42 mm kopertami), co przekłada się na panele większe o odpowiednio 35% i 32% od swoich poprzedników.

Nowa odsłona WatchOS skorzysta z możliwości nowych, większych ekranów i na jej potrzeby zaprojektowano nowe ekrany główne.

Apple Watch 4

Co jeszcze zaoferuje nam Apple Watch 4? Przede wszystkim szybszą pracę. Dzięki nowemu GPU i 64-bitowemu, dwurdzeniowemu procesorowi możemy liczyć na wydajność nawet dwukrotnie większą w porównaniu do Apple Watch 3.

Co niezwykle istotne wydłuży się również czas pracy smart zegarka Apple. Teraz ma on wynosić nawet 18 godzin w trybie normalnym, lub 6 godzin z ciągłym monitorowaniem naszej aktywności.

Będąc już przy aktywności, Apple jeszcze bardziej rozbudowało funkcje skupione na naszym zdrowiu. Wśród największych nowości warto wymienić kardiogram, który znacznie poprawi dokładność odczytów pracy naszego serca oraz czujnik UV, informujący nas o aktualnym natężeniu promieniowania ultrafioletowego. Apple Watch 4 to prawdziwy smart zegarek. Smartwatch ostrzeże nas gdy tylko wykryje, że z naszym sercem dzieje się coś niepokojącego.

Do zakupu nowej generacji Apple Watch zachęca również fakt, że wszystkie paski i opaski z poprzednich wcieleń zegarka będą kompatybilne z jego najnowszą odsłoną.

Apple Watch 4 dostępny będzie w Polsce w cenach:

  • Apple Watch series 4 – 40 mm – 1899 złotych
  • Apple Watch series 4 – 44 mm – 2049 złotych

Niestety modele na naszym rodzimym rynku pozbawione będą łączności LTE.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane