Apple zamierza wyposażyć przyszłe iPhone’y w USB Typu-C

Jeśli należycie do grupy osób, która nie może się doczekać, aż Apple wprowadzi złącze USB Typu-C do swoich flagowców to musicie uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Według najnowszych informacji Apple ma zamiar wyposażyć iPhone’y w złącza USB Typu-C, niestety dopiero w przyszłym roku. Dlaczego modele 2018 nie otrzymają USB? Jak donoszą liczne źródła, na to jest już po prostu za późno. Tegoroczne modele są na już tak zaawansowanym etapie prac, że każda nawet najdrobniejsza zmiana z pewnością spowodowałby znacznie opóźnienie ich premiery.

Choć dzisiejsze informacje napawają optymizmem to należy brać je z lekkim przymrużeniem oka. Choć zmiana na na USB Typu-C bez wątpienia byłaby zmianą na lepsze (USB-C gwarantuje szybszy przesył danych niż Lightning) to należy pamiętać, że autorskie złącze Lightning, poprzez sprzedaż akcesoriów i licencji, generuje Apple ogromne przychody.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane