iphone x

Apple zamierza zakończyć produkcję iPhone’a X i iPhone’a SE

Ciekawą tezę postawiali analitycy firmy BlueFin Research w swoim najnowszym raporcie. Uważają oni, iż Apple już niebawem zaprzestanie produkcji modeli iPhone X oraz iPhone SE.

iphone x

Amerykański gigant ma zamiar w tym roku zaprezentować nam trzy nowe iPhone’y. Aby sprostać wymaganiom rynku Apple chce wyprodukować łącznie 91 milionów urządzeń w trzecim i czwartym kwartale bieżącego roku oraz 92 miliony w pierwszym półroczu 2019 roku. Zdaniem BlueFin Research, Apple uda się uzyskać taki wynik tylko wtedy gdy zrezygnuje z produkcji modeli iPhone X oraz iPhone SE.

Analitycy przewidują, że Apple wyprodukuje 28 milionów nowych iPhone’ów w trzecim kwartale 2018, 63 miliony w czwartym kwartale bieżącego roku oraz około 46 milionów smartfonów w Q1 i tyle samo w Q2 2019. Warto podkreślić, że wartości te dotyczą produkcji, rzeczywista liczba urządzeń, która trafi bezpośrednio do sprzedaży może być niższa.

Oczywiście ewentualne zakończenie produkcji iPhone’ów X i SE nie oznacza, że od razu znikną one ze sklepowych półek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Kieszonkowy router ZTE w wolnej sprzedaży

Opublikowane przez - 7 lipca 2015 0
ZTE wprowadza do sprzedaży poza operatorskiej mobilny kieszonkowy router ZTE MF910. Urządzenie będzie dostępne w cenie od 449 złotych brutto. Kompaktowe sprzęt może obsługiwać…