Apple zarabia najwięcej na smartfonach, konkurencja daleko w tyle

Apple może i nie sprzedaje najwięcej smartfonów, ale według ostatniego raportu firmy Counterpoint Research zdecydowanie najwięcej na nich zarabia.

Firma analityczna  – Counterpoint Research, opublikowała raport, według którego Apple zanotowało największy udział w zyskach z branży w drugim kwartale bieżącego roku. Apple uzyskało aż 62% zysków wygenerowanych przez branżę w miesiącach od kwietnia do czerwca. Co ciekawe, lider sprzedaży – Samsung, uzyskał zaledwie 17% zysków z tego okresu. Podium zamyka Huawei, do którego należy 8% zysków. Jak widać ilość sprzedawanych urządzeń nie zawsze pokrywa się z realnym zyskiem.

Raport firmy Counterpoint ujawnia nam jeszcze kilka ciekawostek. Samsung notuje wyraźny spadek zysków w porównaniu do analogicznego okresu z lat 2016 i 2017. W odwrotnej sytuacji są chińscy producenci z Huawei na czele, którzy z roku na rok zwiększają swoje zyski. Zdaniem specjalistów z Counterpoint Research, urządzenia chińskich producentów prezentują coraz większą jakość, co pozwoliło im, po raz pierwszy w historii, zdobyć 2 miliardy dolarów zysków ze sprzedaży smartfonów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane