archos mate amazon alexa

Archos Mate – Asystent domowy ze wsparciem dla Amazon Alexa zaprezentowany!

Francuski producent – Archos, zaprezentował inteligentny głośnik wykorzystujący asystentkę głosową Alexę – stworzoną przez firmę przez firmę Amazon.

Archos Mate Amazon Alexa

Archos Mate to inteligentny głośniki wyposażony w ekran, którym można sterować za pomocą komend głosowych. Na rynku zadebiutują dwa warianty urządzenia: mniejszy z ekranem o przekątnej 5 cali, oraz większy, z ekranem o przekątnej 7 cali.

Wbudowane w urządzenie mikrofony przechwytują polecenia i przetwarzają je, wykorzystując do tego inteligentną asystentkę – Amazon Alexa. Archos Mate może dostarczyć informacji na temat pogody czy aktualnych wydarzeń, zarządzać listami zakupów oraz obsługiwać komunikację – zarówno audio, jak i wideo. Asystent może też pełnić rolę centralki dla ekosystemu smart home, opartego na usłudze Amazon Alexa, która pozwala zarządzać między innymi oświetleniem, ogrzewaniem oraz monitoringiem.

Urządzenia wyposażone są w: czterordzeniowy procesor, Bluetooth, Wi-Fi, dwa mikrofony oraz kamerę o rozdzielczości 5 Mpix. Archos Mate z 5-calowym ekranem wykorzystuje baterię o pojemności 1500 mAh, a wersja 7-calowa posiada ogniwo o pojemności 3000 mAh.

Archos Mate na rynku europejskim pojawi się w październiku 2018. Jego funkcjonalność w wybranych krajach będzie uzależniona od lokalnego wsparcia dla usługi Amazon Alexa. Obecnie nie obsługuje ona komunikacji w języku polskim. Sugerowane ceny ARCHOS Mate będą zaczynać się od 99 euro.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

MyWallet w BPH

Opublikowane przez - 9 kwietnia 2015 0
Od 9 kwietnia do grona osób mogących korzystać z usługi MyWallet – mobilnego portfela w telefonie – dołączyli klienci BPH.  …