smartwatch asus vivowatch bp

Asus prezentuje najbrzydszy smartwatch na rynku – VivoWatch BP

Na Tajwanie trwają właśnie targi COMPUTEX 2018. Nie mogło na nich oczywiście zabraknąć Asusa, który zaprezentował m.in. smartwatch VivoWatch BP. Zegarek ten ma być następcą wysłużonego już modelu VivoWatch.

smartwatch asus vivowatch bp

Nie oszukujmy się, VivoWatch BP nie jest najładniejszym smartwatchem na rynku. Swoją nie najlepszą prezencję rekompensuje sobie bogatym wnętrzem. Urządzenia może się pochwalić czujnikami ECG i PPG, które pozwolą nam na zmierzenie ciśnienia krwi. Aby dane były dokładniejsze obydwa czujniki działają w tym samym czasie. Dokładny pomiar zajmuje zaledwie 15 – 20 sekund.

To oczywiście nie wszystko, oprócz ciśnienia krwi, smartwatch mierzy również kroki, dystans, puls czy jakość snu. Na uwagę zasługuje również wbudowany moduł GPS, co ciekawe, naszą lokalizację możemy przesyłać do naszych najbliższych. W przyszłości ma pojawić się również funkcja, która automatycznie powiadomi wybrane przez nas osoby gdy VivoWatch BP wykryje niepożądane zachowanie naszego organizmu.

Co więcej, wszystkie zebrane informacje są przetwarzane przez darmową aplikację wykorzystującą technologię ASUS HealthAI, która na bieżącą analizować będzie nasze osiągi i udzielać nam rad i motywować nas do ćwiczeń.

Asus VivoWatch BP imponują również czasem pracy, ten ma wynosić nawet 28 dni i to podczas „normalnego” użytkowania.

Tajwański producent wycenił swój smartwatch an 169 dolarów (około 620 złotych). Do Europy urządzenie zawita w sierpniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane