Benchmark potwierdza – Apple iPad Pro to bestia, tylko co z tego?

Podczas prezentacji swojego najnowszego tabletu – iPada Pro, przedstawiciele Apple chwalili się niesamowitymi możliwościami i wydajnością jaką zaoferuje on swoim użytkownikom. Pokuszono się nawet o stwierdzenie, że zapewni on doznania porównywalne z konsolą Xbox One. Jak to ma się do rzeczywistości? Pierwsze benchmarki wzięły już pod lupę iPada Pro i ich wyniki pozytywnie zaskakują.

AnTuTu opublikowało swoje wyniki dotyczące iPada Pro, według których nowy tablet Apple deklasuje pod względem wydajności iPhone’a XS Max. Całkowity wynik iPada Pro wyniósł – 557,679 punktów, dla porównania iPhone XS Max uzyskał „tylko” 372,106 punktów.

Benchmark AnTuTu rozbija swoje dane na cztery podstawowe segmenty – RAM, CPU, GPU oraz UX (user experience), o ile w wypadku wydajność CPU i RAM’u wielkich różnic nie widać, to już moc obliczeniowa układu graficznego (GPU) iPada Pro robi wrażenie. GPU nowego tabletu Apple uzyskało w AnTuTu 315,108 punktów, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym od iPhone’a XS Max (153,514).

Apple iPad Pro Antutu Apple iPhone XS antutu

Bezapelacyjnie iPad Pro to obecnie jedno z najmocniejszych urządzeń mobilnych na rynku. Możliwe nawet, że GPU urządzenia może konkurować z tym z Xbox’a One. Pytanie tylko – co z tego?

Przedstawiciele Apple popełnili błąd Huawei (patrz tutaj), a porównywanie się z pełnoprawną konsolą do gier jest po prostu śmieszne. Choć gry mobilne będą na nowym iPadzie wyglądać obłędnie, to wciąż pozostaną zaledwie grami mobilnymi. Poza nielicznymi wyjątkami, produkcje typu AAA z konsol czy PC-tów nie trafiają na urządzenia mobilne. Mało prawdopodobne jest aby produkcje takie jak: Battlefield V, CoD: Black Ops 4, Assassin’s Creed Odyssey czy Red Dead Redemption II zawitały na Apple iPad Pro.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Kodak Ektra już oficjalnie

Opublikowane przez - 20 października 2016 0
Od kilku tygodni mówiło się o kolejnej próbie firmy Kodak na rynku mobilnym. Teraz już oficjalnie producent przedstawił nam smartfon…