bioware anthem

Bioware zdradza plany na przyszłość, nie tylko Anthem

Bioware pracuje obecnie nad swoim największym projektem w historii – Anthem. Okazuje się jednak, że studio nie ma zamiaru skupiać się tylko na jednej marce i w planach ma kolejne odsłony serii Dragon Age i Mass Effect.

Anthem jest obecnie głównym projektem studia, nie wykluczone, że po premierze zespół pracujący nad grą zostanie nieco uszczuplony i skupiać będzie się już tylko na poprawkach i dodatkowej zawartości. Wówczas mogą ruszyć pełną parą prace nad kolejną odsłoną serii Dragon Age lub Mass Effect. Casey Hudson – lider Bioware, zdradził w wywiadzie dla Game Informera, że chciałby wrócić do Dragon Age’a i Mass Effecta jak najszybciej to możliwe. Szczególnie kosmiczna saga jest bliska sercu Hudsona, bowiem w dużej mierze to on odpowiada za jej stworzenie.

Niestety wychodzi na to, że w napiętym grafiku studia nie znajdzie się miejsca dla gry RPG w świecie Gwiezdnych Wojen. Choć Hudson podkreślił swoją miłość do uniwersum i gry Knights of the Old Republic, to przyznał, że nawet tak duże studio jak Bioware musi bardzo uważnie wybierać kolejne projekty i nie może sobie pozwolić na prace nad zbyt wieloma produkcjami na raz.

Nie jest żadną tajemnicą, że mała grupa pracowników studia przygotowuje już podwaliny pod kolejną częścią serii Dragon Age. Śmiało możemy zatem założyć, że po zakończeniu prac nad Anthem właśnie tym zajmie się Bioware. Co dalej? Kolejny Mass Effect, czy jednak może coś nowego lub z Gwiezdnych Wojen? W co najchętniej zagralibyście po Anthem?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Wyciekła specyfikacji Nokii 9

Opublikowane przez - 3 kwietnia 2017 0
Nokia choć zaprezentowała już kilka ciekawych smartfonów to wciąż trzyma w tajemnicy swój tegoroczny flagowiec, według najnowszych informacji ten ma…