Coś dla motocyklistów: PACKTALK Bold i PACKTALK Slim to pierwsze na świecie systemy komunikacji motocyklowej sterowane głosem

Cardo Systems, producent interkomów dla motocyklistów, wprowadza do sprzedaży nowe systemy z rodziny PackTalk. Są to PackTalk Bold oraz PackTalk Slim. Oba systemy są pierwszymi na świecie w tej kategorii, które oferują użytkownikom obsługę za pomocą funkcji sterowania głosem.

Zestaw PackTalk Bold, zaprezentowany podczas zeszłorocznych targów EICMA w Mediolanie, jest już dostępny w Polsce. Urządzenie zapewnia integrację z Apple Siri oraz OK Google. Obie platformy umożliwiają obsługę interkomu za pomocą głosu. Wystarczy, że użytkownik powie „Hey Cardo”, a system natychmiast zareaguje na komendę. Nie wymagają one fizycznego działania takiego jak zestawy push-to-talk. Zamiast tego pozwalają kierowcom na trzymanie rąk na kierownicy przez cały czas, co jest znaczącym postępem w stosunku do poprzednich rozwiązań.

PackTalk Bold oraz inne interkomy Cardo korzystają z aplikacji mobilnej – Cardo Connect, która daje dostęp do funkcji interkomów i umożliwia obsługę z poziomu smartfonu.

Packtalk Bold i Slim wykorzystują technologię Dynamic Mesh Cardo (DMC), pozwalającą nawet 15 motocyklistom na komunikację bezprzewodową. Dzięki temu użytkownicy pozostają w kontakcie i mogą swobodnie przemieszczać się w obrębie grupy rozciągniętej nawet na odległość 8 km.

Packtalk Bold pasuje do niemal każdego kasku. Akumulator zapewnia 13 godzin rozmów. Urządzenie pozwala na miksowanie muzyki oraz udostępnianie sygnału dźwiękowego dla innych użytkowników, ma też radio FM z RDS.

Wszystkie urządzenia Cardo spełniają założenia normy IP67. PackTalk Slim jest kompaktową odmianą wersji Bold o grubości zaledwie 6 milimetrów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

P6 Energy od Allview

Opublikowane przez - 20 stycznia 2015 0
Allview wprowadził na polski rynek smartfon P6 Energy. Posiada akumulator 5000 maAh, procesor Quad Core, 1 GB pamięci RAM, 5-calowy wyświetlacz,…

LG G5 – nowe wieści

Opublikowane przez - 17 listopada 2015 0
Kwestią krótkiego czasu było kiedy pojawią się pierwsze przecieki odnośnie nowego modelu flagowego LG – czyli G5. Właśnie są. Jak podaje…