fortnite switch

E3 2018: Fortnite debiutuje na Nintendo Switch!

Podczas wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3 ogłoszono, że najpopularniejsza gra typu Battle Royale – Fortnite, jest już dostępna na Nintendo Switch!

Takie wiadomości lubię najbardziej, bez zbędnego oczekiwania i trzymania w niepewności. Przedstawiciele Nintendo i Epic Games nie tylko ogłosili, że Fortnite trafi na Switcha, ale, że gra jest od razu dostępna na hybrydowej konsoli Japończyków. Co więcej, potwierdzono również, że wersja dedykowana konsoli Nintendo otrzymała funkcję crossplay – umożliwiającą wspólną zabawę posiadaczom gry na różnych platformach i systemach, z wyłączeniem PlayStation 4. Niestety Sony nie jest skłonne do dzielenia się swoją bazą użytkowników i negatywnie wypowiada się o idei crossplay.

Fortnite jest oczywiście dostępne za darmo, choć produkcja oferuje również opcjonalne mikropłatności. Produkcja studia Epic Games to kolejna gra sieciowa, która w ostatnich dniach trafiła na Switcha. Przypomnijmy, że kilka dni temu studio Hi-Rez zapowiedziało, że drużynowy shooter – Paladins, również zawita na konsolę Nintendo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane