E3 2018: Poznaliśmy pierwsze konkrety na temat Cyberpunk 2077, produkcji daleko do Wiedźmina

Narzekałem, narzekałem i się doczekałem. Cd Projekt na zamkniętym pokazie dla dziennikarzy na E3 zdradził pierwsze szczegóły dotyczące rozgrywki w Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077

Choć wiele osób patrzyło na Cyberpunk 2077 jak na futurystycznego Wiedźmina z giwerami to okazuje się, że „Redzi” postanowili iść zupełnie inną drogą. Przede wszystkim świat gry obserwować będziemy z widoku pierwszoosobowego! Twórcy zdradzili, że w niektórych sytuacjach, jak np. podczas przerywników filmowych kamera przechodzić będzie w tryb trzecioosobowy, jednak będą to wyjątkowe i sporadyczne sytuacje.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że głównym protagonistą produkcji jest „V”. W przeciwieństwie do trylogii wiedźmińskiej nasz bohater nie jest odgórnie ustalony i otrzymamy możliwość stworzenia go od podstaw. Sami zdecydujemy o wyglądzie, płci oraz poszczególnych cechach naszej postaci. Cyberpunk 2077 ma nam zapewnić dużą swobodę również jeśli chodzi o rozwój naszego awatara. W trakcie rozgrywki będziemy wybierać spośród  umiejętności przypisanych do jednej z trzech klas, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne zdolności ze sobą mieszać.

Cyberpunk 2077 zaoferuje nam w pełni otwarty świat. Night City zostanie podzielone na sześć ogromnych dzielnic, po których poruszać się będziemy zarówno pieszo, jak i samochodem. Twórcy obiecują żyjący świat z setkami budynków do zwiedzenia.

Pochwalono się również interaktywnymi dialogami, a każda podjęta przez nas decyzja ma mieć znaczenie. Jeśli jednak wolicie przemoc od dyplomacji to Cyberpunk 2077 zaoferuje nam nie tylko mrowie futurystycznego wyposażenia, ale również efektowne zdolności. Nasze konflikty będziemy mogli rozwiązywać na dystans, jak również w zwarciu.

Niestety CD Projekt RED wciąż nie podał nawet przybliżonej daty premiery. Zatem nie spodziewajmy się debiutu Cyberpunku 2077 szybciej niż końcówka 2019/2020.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Oppo F5 już oficjalnie

Opublikowane przez - 27 października 2017 0
Po licznych plotkach i przeciekach wreszcie możemy przyjrzeć się najnowszemy smartfonowi chińskiego producenta – Oppo F5.

Huawei P10 debiutuje w Barcelonie

Opublikowane przez - 27 lutego 2017 0
Mobile World Congress do idealne miejsce aby zaprezentować nowe urządzenia. Tak też uczyniło Huawei, do którego portfolio trafi niebawem smartfona…

Nowa nawigacja od Blaupunkta

Opublikowane przez - 10 listopada 2015 0
Blaupunkt wprowadza do sprzedaży nowy model nawigacji Travel Pilot 53  EU LMU.   Przenośny system nawigacji Travel Pilot 53 EU…