Cyfrowe pióro 3D dla artystów

Do tzw. inteligentnych lodówek, telewizorów, inteligentnego ogrzewania, którymi możemy zarządzać z poziomu smartfona już przywykliśmy. Jednak technologia poszła dalej i zdobywa rynki do tej pory rynki zarezerwowane wydawałoby się wyłącznie dla i ich zmysłów.

Choćby artyści – wyjątkowa i specyficzna grupa ludzi z wrażliwością na piękno i sztukę dużo większą, niż statystyczny mieszkaniec globu. A jednak. To właśnie do nich firma Wacom kieruje pióro cyfrowe umożliwiające intuicyjne tworzenie prac plastycznych i rzeźbiarskich oraz projektowanie.

Żeby nie było za prosto zaprojektowano je do stosowania wraz tabletami piórkowymi Wacom MobileStudio Pro, Cintiq Pro lub Intuos Pro 2017 (co wiąże się z dodatkowym wydatkiem). Wyposażono je trzeci przycisk obsługujący dodatkowe funkcje, takie jak kontrola obracania i rotacji, dodatkowe opcje korzystania z programów i aplikacji 3D. Była to odpowiedź na prośbę profesjonalistów oraz użytkowników zajmujących się wzornictwem przemysłowym, tworzeniem gier, animacjami, rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną, a także tworzeniem dwu i trójwymiarowych prac artystycznych.

Nowy przycisk daje dodatkowe możliwości manipulacji i przyspieszenia procesu projektowania podczas tworzenia w ramach aplikacji 3D takich, jak ZBrush firmy Pixologic lub Maya firmy Autodesk. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że trzy przyciski umożliwiają projektantom i artystom wykonywanie większości prac w aplikacjach 3D bezpośrednio za pomocą pióra, bez potrzeby korzystania z klawiatury. Domyślne ustawienia dla trzeciego przycisku służą do kontroli obracania i rotacji, pozwalając użytkownikom na skupienie się na szczegółach modelu 3D.

Pióro cyfrowe Wacom Pro Pen 3D zostało skonstruowane z myślą o współpracy z dowolną aplikacją na Windowsa lub Maca i umożliwia naturalne prowadzenie i kontrolę bezpośrednio z ręki użytkownika. Jego koszt to 99,90 USD, 109,90 euro, albo 89,90 funtów brytyjskich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane