h1z1

Everquest i H1Z1 zmierzają na urządzenia mobilne

Daybreak Game Company – właściciel praw do marek Everquest oraz H1Z1, poinformował dzisiaj o nawiązaniu współpracy z firmą NantWorks. Owocem owej współpracy mają być mobilne wersje gier Everquest i H1Z1.

Pierwsza odsłona gry EverQuest (z 1999 roku) zrewolucjonizowała gatunek MMORPG. Choć od daty jej debiutu minęło już prawie dwadzieścia lat, to producent i wydawca postanowił wskrzesić markę i przenieść ją na nowy rynek. Niestety na temat nowego EverQuest’a nie wiemy nic poza tym, że będzie.

Drugą z gier, która w niedalekiej przyszłości ma zawitać na nasze smartfony jest H1Z1 – gra należąca do popularnego ostatnio gatunku Battle Royale (np. Fortnite, PUBG). H1Z1 jest obecnie dostępne na PC-tach i konsolach Sony PlayStation 4. Możemy tylko domniemywać, ale możliwe, że twórcy gry dostrzegli potencjał w mobilnej odsłonie gry podpatrując konkurencję. Fortnite i PUBG choć zadebiutowały na PC-tach i konsolach, to są już obecne również na urządzeniach mobilnych. Data premiery H1Z1 na smartfonach nie została ujawniona.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowy Soul od Allview

Opublikowane przez - 16 lutego 2016 0
Firma Allview zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zaprezentuje nowego smartfona z serii Soul. Model będzie miał nazwę X3 Soul Pro.…