F-Secure SENSE – system do ochrony inteligentnego domu już niebawem zadebiutuje na rynku

MobilityAutor:

Firma F-Secure wprowadza urządzenie SENSE, które ma za zadanie wypełnić lukę bezpieczeństwa na rynku rozwiązań IoT i chronić inteligentne domy.

F-Secure SENSE
F-Secure SENSE

F-secure SENSE to połączenie bezpiecznego routera Wi-Fi z zaawansowaną aplikacją ochronną oraz rozwiązaniem chmurowym. Jego zadaniem jest zabezpieczenie urządzeń, które łączą się z Internetem, szczególnie w nowoczesnych domach – dotyczy to zarówno komputerów, smartfonów, tabletów, jak i inteligentnych pralek, lodówek i innych rozwiązań IoT.

F-Secure SENSE łączy trzy technologie zabezpieczeń:
Router SENSE – może zastąpić wszystkie rozwiązania bezpiecznego Internetu i chronić urządzenia poczynając od komputerów PC, przez smartfony, smart TV aż po „elektroniczne nianie” do monitorowania najmłodszych.
Aplikacja SENSE – pozwala zarządzać siecią SENSE stworzoną przez użytkownika, oferując dodatkowe zabezpieczenia nawet poza domem.
Chmura SENSE – wykorzystuje sztuczną inteligencję, by monitorować ruch sieciowy powiązany z urządzeniami IoT i aktywnie chronić je przed cyberzagrożeniami.

F-Secure SENSE

„Prawie codziennie pojawiają się nowe rozwiązania z dziedziny Internetu rzeczy. Planujemy wprowadzać w urządzeniu SENSE ciągłe aktualizacje i kolejne funkcje bezpieczeństwa, aby chronić konsumentów w dobie ewoluujących cyberzagrożeń.” – mówi Perttu Tynkkynen, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w F-Secure.

Mikko Hypponen, główny dyrektor ds. badań w F-Secure obawia się, że dostawcy rozwiązań dla inteligentnego domu ciągle powtarzają „ten sam błąd, który udało się naprawić 20 lat temu” na rynku komputerów PC. Producenci bagatelizują kwestię bezpieczeństwa mimo faktu, że liczba urządzeń IoT oraz wykrytych w nich luk ciągle wzrasta. Podczas prelekcji wygłaszanych na całym świecie Mikko Hypponen przestrzega, że „Internet rzeczy to aktualne i realne zagrożenie” oraz podkreśla wagę sytuacji, mówiąc o stworzonym przez siebie Prawie Hypponena: „Każde urządzenie typu smart jest podatne na atak”.

„Bardzo cieszymy się z możliwości udostępnienia produktu SENSE zarówno dla konsumentów, jak i operatorów. Wielu naszych partnerów biznesowych poszukuje rozwiązania bezpieczeństwa dla inteligentnego domu, a teraz my jesteśmy w stanie pomóc im zrealizować tę strategię. Udało się w jednym urządzeniu połączyć kilka rozwiązań, które zabezpieczą inteligentne domy w czasach największego zagrożenia dla IoT.” – mówi Kristian Järnefelt, wiceprezes w F-Secure

F-Secure SENSE jest dostępny na stronie internetowej F-Secure.com. W skład pakietu wchodzi urządzenie oraz oprogramowanie, a także 12-miesięczna subskrypcja – to wszystko w cenie 199 EUR. Miesięczna subskrypcja może być odnowiona w cenie 9,90 EUR. Pierwsze dostawy oraz udostępnienie oprogramowania przewidywane jest w czerwcu 2017 roku.

Print Friendly, PDF & Email

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
vidomPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość

Warto wspomnieć, że urządzenie jest cały czas rozwijane i możliwie jest, że dostaniemy kolejne funkcjonalności wraz z bezbolesną aktualizacja

vidom
Gość

+ 25 licencji AV 🙂

Mobility

Mobility

Jako marka istniejemy na rynku od 2001 roku. Swoją obecność podkreślamy przede wszystkim wydawaniem magazynu „Mobility”, który zaledwie po kilku latach został uznany na rynku jako największy i najbardziej popularny miesięcznik o smartfonach i najnowszych technologiach mobilnych.

Powiązane

Play premiuje doładowania w środę

Opublikowane przez - 1 kwietnia 2015 0
  Zgodnie z tradycją Play zaprezentowal kolejną edycją jednodniowej promocji (z okazji 1 kwietnia.). Tym razem oferta dotyczy użytkowników ofert głosowych…

TELEFUNKEN Tango dostępny w sieci Neonet

Opublikowane przez - 15 września 2016 0
TELEFUNKEN, producent nowoczesnych urządzeń elektroniki użytkowej,  wprowadza na polski rynek nowy budżetowy smartfon. Ofertę producenta wzbogacił model Tango  dostępny w…