FUN 6 LITE – pierwszy myPhone z Android GO już w sprzedaży

Na rynku debiutuje pierwszy smartfon myPhone z systemem Android Oreo (Go edition). Jest to 5-calowy model, który ubogaca serię znanych dotykowców marki z rodziny FUN. Urządzenie do podstawowych zadań, z najnowszym, lekkim i szybkim system od Google, jest dostępny w niskiej cenie 219 zł.

myPhone FUN 6 LITE jest 5-calowym modelem z najnowszym systemem Google na pokładzie. Jak wszystkie smartfony z Androidem Go został stworzony do prostych czynności, czyli do kontaktowania się ze znajomymi i rodziną, dzwonienia, wysyłania SMS-ów oraz korzystania z aplikacji i komunikatorów. Dzięki atrakcyjnej cenie 219 zł myPhone FUN 6 LITE może stanowić np. pierwszy telefon dla dziecka czy smartfon dla starszej lub mniej wymagającej osoby.

Android Go

Android Go bazuje na zmodyfikowanym systemie Android 8.0 Oreo, który został zoptymalizowany dla urządzeń z niższej półki cenowej. Dzięki temu zabiegowi, każdy może korzystać z najnowszych funkcji systemu od Google, nawet na sprzęcie wyposażonym w mniej niż 1 GB pamięci RAM. Do tego dochodzą oczywiście lekkie wersje aplikacji Google, takie jak: Gmail GO, Google Maps GO, YouTube GO i inne, które są zoptymalizowane pod kątem Androida i specyfikacji telefonu. W grę wchodzą też mniej zasobożerne aplikacje takie jak Facebook Lite czy Instagram Lite, mimo to, inne popularne aplikacje dedykowane modelom z wyższej półki cenowej, również można zainstalować. Dodatkowymi zaletami są: jeszcze większe bezpieczeństwo systemu i pobieranych aplikacji, optymalizacja oprogramowania pod względem ilości zużywanej energii (np. poprzez inteligentne zarządzanie powiadomieniami, mądrzejsze uruchamianie czujników takich jak GPS i inne) oraz możliwość korzystania z Google Assistant.

myPhone FUN 6 LITE

myPhone FUN 6 LITE napędzany jest przez 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości 1,3 GHz, który współpracuje z 512 MB pamięci RAM. Tak skromna specyfikacja skrojona jest na miarę Androida Oreo (Go edition).

Co telefon oferuje poza lekkim i szybkim systemem? Aparat główny 2 Mpx (interpolacja do 5 Mpx) oraz kamerkę przednią VGA (interpolacja do 2 Mpx), 8 GB pamięci wewnętrznej na ulubioną muzykę i zdjęcia, którą można rozszerzyć o dodatkowe 64 GB dzięki karcie pamięci. Do tego wymienny akumulator o pojemności 2000 mAh, którego pracę optymalizuje system Go Edition. Ponadto: Dual SIM (dual standby), Wi-Fi do łączenia się z internetem oraz Bluetooth 4.0 gwarantujący szybką i bezprzewodową łączność telefonu z innymi urządzeniami oraz transfer danych.

Źródło: MP Tech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Manta sponsorem w Lidze Europy?

Opublikowane przez - 7 kwietnia 2016 0
Bogdan Wiciński, prezes Manty, poinformował, że w tym roku jest szansa na poszerzenie działań marketingowych o sponsoring najważniejszych klubów piłkarskich…