GTA V sprzedaje się lepiej od Destiny 2 i Star Wars: Battlefront 2

Serwis Gameindustry opublikował bardzo ciekawe informacje na temat najlepiej sprzedających się gier w Europie w minionym roku. Największym zaskoczeniem jest obecność w pierwszej trójce GTA V, gry, która zadebiutowała już ponad 4 lata temu.

GTA V

Dane opublikowane przez Gameindustry obejmują sprzedaż gier na fizycznych nośnikach z 15 czołowych rynków Europy (Polski, Austrii, Belgii, Niemiec, Danii, Finlandii, Francji, Włoch, Holandii, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii). Na pierwszym miejscu podium bez niespodzianek – najnowsza odsłona serii FIFA zdominowała sprzedaż w 2017 roku, tuż za nią plasuje się Call of Duty: WWII, co również nie jest zaskoczeniem. Miejsce trzecie należy do GTA V, co oznacza, że gra z ponad 4 letnim stażem pobiła w Europie takie marki jak: Destiny 2, Star Wars: Battlefront 2 czy Assassin’s Creed: Origins.

Z całą pewnością na sukces GTA 5 przekłada się rozbudowany tryb multiplayer, który jest niemal nieustannie rozwijany przez twórców. Produkcja studia Rockstar jest dostępna na PC-tach oraz wszystkich wiodących konsolach (z wyjątkiem Nintendo Switch).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane