kirin 980

Huawei już pracuje nad następcą Kirina 980

Zaledwie dwa miesiące temu Huawei zaprezentowało swój najnowszy układ – Kirin 980, a jeśli wierzyć dzisiejszym doniesieniom, producent już pracuje nad jego następcą.

Kirin 980 napędza m.in.: takie smartfony jak: Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X i Honor Magic 2. Choć to wciąż „świeży” SoC, to jak donoszą źródła z Chin, rozpoczęto już wstępne prace na Kirinem 990.

Kirin 980 to pierwszy na świecie procesor produkowany w 7-nanometrowym procesie litograficznym. Układ chińskiego producenta bazuje na rdzeniach Cortex-A76. Z tej samej architektury ma skorzystać jego następca, kluczową zmianą w specyfikacji SoC-a ma być modem – Balong 5000, który umożliwi komfortowe korzystanie z sieci 5G.

Kirin 990 możemy zatem traktować jako delikatne rozwinięcie Kirina 980, a nie całkowicie nową generację SoC-ów. Według dzisiejszych informacji produkcja Kirina 990 rozpocznie się najwcześniej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane