huawei emui

Huawei przedstawia nowości EMUI 9.0 – szybsze działanie, GPU Turbo 2.0, HiVision, Digital Balance…

Huawei szykuje się do premiery kolejnej generacji swojego autorskiego systemu, opartego na Androidzie – EMUI. EMUI w wersji 9.0 jest oparty na platformie Android Pie i zaoferuje nam szereg usprawnień i nowości.

Najnowszy system operacyjny Huawei został zaprojektowany tak, aby użytkownik mógł bardziej komfortowo i sprawniej korzystać ze smartfona. Zminimalizowano liczbę kroków, które trzeba wykonać, żeby włączyć żądaną funkcję. Według wewnętrznych testów Huawei, EMUI 9.0 znacznie przyśpieszy korzystanie ze smartfona – o 12,9% w porównaniu do poprzednia wersji. Szybciej uruchamiać się też będą zainstalowane aplikacje – Instagram o 12% szybciej, a Spotify o 11% szybciej (w porównaniu do uruchomienia na EMUI 8.0).

„Smartfony są do tego stopnia naładowane nowymi funkcjami i licznymi aplikacjami, że ich mnogość może być przytłaczająca. EMUI 9.0 poprawi jakość obsługi smartfona. Nowa nakładka konsoliduje ustawienia menu, zwiększa wydajność pracy i znacząco poprawia komfort korzystania z telefonu – jest on bardziej przyjazny dla użytkownika. Huawei jest jednym z pierwszych producentów telefonów, który zaoferuje własną nakładkę systemową opartą na systemie Android Pie. To jasny sygnał, który mówi o naszych bliskich relacjach z Google” – powiedział Dr Wang Chenglu, prezes ds. inżynierii oprogramowania w Huawei Consumer Business Group.

Huawei EMUI 9

EMUI 9.0 obsługuje GPU Turbo 2.0. Aktualizacja poprawia wydajność smartfona aż o 60% oraz zmniejsza zużycie energii o 30%, dzięki zachowaniu odpowiednego balansu między mocą a poborem prądu.

Kolejną ważną funkcją oferowaną przez EMUI 9.0 jest HiVision. Kierując swój smartfon na obiekt, użytkownik otrzymuje informacje o historii czy ciekawych faktach o skanowanym miejscu. EMUI 9.0 oferuje też nowego managera haseł. Użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać, szyfrować oraz uzupełniać pola logowania po autoryzacji za pomocą skanera twarzy lub czytnika linii papilarnych.

EMUI 9.0 został wyposażony w nowy pulpit nawigacyjny Digital Balance, który rejestruje dane o zużyciu baterii i umożliwia użytkownikom ustalenie dziennego limitu czasu korzystania z każdej aplikacji. Funkcja Wind Down pomaga z kolei użytkownikom zrelaksować się przed snem.

EMUI 9.0 jest obecnie w fazie beta testów. Zainteresowani użytkownicy mogą już sprawdzić jego działanie. Wersja beta jest obecnie kompatybilna m. in. z urządzeniami Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro i Huawei Mate 10. Wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową Huawei, aby zarejestrować się i pobrać plik instalacyjny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane