Ingram Micro stawia na Segwaya

MobilityAutor:
Zapchane środki komunikacji publicznej sprawiły, że rozpoczęto poszukiwania alternatywnych środków transportu. Nie bez znaczenia była też potrzeba aktywnej, niestandardowej rozrywki dla młodych ludzi.  Taki środkami są urządzenia Segway, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się, a po dotarciu do celu można je bez problemu przechowywać. Wyłącznym dystrybutorem urządzeń z segmentu Segway Consumer w Polsce została firma Ingram Micro.

A R T Y K U Ł    S P O N S O R O W A N Y

Segway to dwukołowe urządzenie, napędzane elektrycznie, stworzone z myślą o szybkim przemieszczaniu się. Zazwyczaj był używany w hipermarketach przez obsługę właśnie w taki sposób, do poruszania się  po – jak by nie patrzeć – dużej przestrzeni, a także przez obsługę niektórych lotnisk na hali przylotów i odlotów.

Z jednej strony stereotyp, ale nie da się ukryć, że właśnie w takich miejscach ten dwukołowiec, który początkowo miał się nazywać Ginger (po polsku imbir), znajdował dotąd największe zastosowanie. Skoro marka zdobyła ugruntowaną pozycję, nadszedł czas rozszerzenia oferty i grup docelowych. Jako przykład podajmy np. Zurych i Pragę, gdzie na segwayach można zwiedzać miasta. Wystarczy tylko odbyć 20-minutowe szkolenie. A turystyka to niejedyny segment, gdzie szefostwo Ninebot by Segway widzi perspektywy rozwoju.

Choć większość kojarzy Segwaya ze standardowym dwukołowcem, to produkowane od 1999 roku urządzenie przeszło ewolucję. I to całkiem sporą. Obecnie jest dostępnych kilka linii produktowych Segwaya. W połowie lipca br. Ingram Micro, dystrybutor urządzeń największych światowych producentów w ponad 35 krajach, poinformował, że wprowadził do swojej oferty produkty marki Segway (formalnie firma Segway Europe została założona przez firmę Ninebot Ltd z Pekinu, która łączy z sobą marki Segway i Ninebot).

Dostrzegamy ogromny wzrost zainteresowania i popularności w segmencie transportu przyszłości

Na początku do oferty trafiły modele Ninebot by Segway OneS2, Ninebot by Segway miniPRO i Ninebot by Segway E+, ale to tylko początek. Jesienią tego roku portfolio zostanie rozszerzone o kolejne nowości. W przypadku Ingram Micro jest to pewnego rodzaju wyłamanie się z dotychczasowej strategii. Dotąd firma w Polsce była znana przede wszystkim jako dystrybutor urządzeń z segmentu mobile, jednak tym razem zdecydowała się na wejście w nowy obszar.

– Dostrzegamy ogromny wzrost zainteresowania i popularności w segmencie transportu przyszłości. Nie od dziś wiadomo, że samochody generują ogromne szkody dla środowiska naturalnego. Nie dziwią zatem wzmożone prace inżynierów i coraz liczniejsze pomysły na tworzenie środków transportu, które staną się przyjazne dla środowiska. Nasza firma od lat bacznie obserwuje świat nowych technologii. Dostrzegamy ogromny potencjał innowacyjnych środków transportu, dlatego otwieramy nowy rozdział naszej działalności. Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu do oferty pojazdów jednośladowych i dwuśladowych kultowej marki Segway – mówi Sławomir Pająk, Business Manager odpowiedzialny za markę Segway w Ingramie Micro.

Dla młodych ciałem i duchem

Gdyby chcieć bliżej się przyjrzeć grupie docelowej użytkowników Segwaya, to będą to zazwyczaj mężczyźni, w wieku od lat 18, do 65+, choć największą uwagę producent kieruje do przedziału wiekowego 25–34 lata. Oczywiście wiąże się to z konkretnymi urządzeniami, które firma kieruje do danej grupy ich budową, zasięgiem i możliwościami. Przy okazji początku roku szkolnego Igram Micro wspólnie z Segwayem zaproponowały ekologiczne rozwiązania dla uczniów, którzy właśnie wrócili z wakacji do nauki. To lekkie, elektryczne hulajnogi, którymi można się szybko i bezpiecznie przemieszczać, a jednocześnie – z racji małej wagi – złożyć je i albo nosić z sobą, albo postawić tak, żeby nie zajmowały zbyt wiele miejsca.

Mowa o hulajnogach KickScooter, które są dostępne w dwóch wersjach. Pierwszy model, oznaczony numerem ES1, umożliwia poruszanie się z maksymalną prędkością 20 km/h, a jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi ok. 25 km, w zależności od obciążenia i podłoża, po jakim się porusza. Pojazd został wyposażony w cyfrowy wyświetlacz LED, ABS oraz tempomat.

Drugi z modeli – ES2 – umożliwia poruszanie się z maksymalną prędkością 25 km/h, a jego zasięg na jednym ładowaniu to także maksymalnie 25 km. Użytkownicy modelu ES2 mogą pokonać większe odległości i poruszać się po trochę bardziej stromych wzniesieniach. Hulajnogę wyposażono w tylny amortyzator, który zapewnia komfortową jazdę, natomiast możliwość personalizacji oświetlenia, w tym tylnych świateł, pozwala zachować widoczność po zmroku.

Każdy model KickScootera jest wyposażony w aplikację na smartfony. Posiada także inne przydatne funkcje, które spełniają oczekiwania współczesnych wymagających konsumentów

Oba modele są lekkie (to jeden z podstawowych warunków ich powodzenia wśród docelowej grupy użytkowników) i zostały wyposażone w system składania uruchamiany jednym dotykiem. Można je łatwo przewozić komunikacją miejską i samochodem, co pozwala zarówno na skuteczny dojazd do szkoły, pracy, jak i przejażdżki dla przyjemności. Użytkownicy mogą także rozbudować każdy z pojazdów i dodać opcjonalnie drugi akumulator, co pozwoli podróżować na dystansach do 45 km. – Każdy model KickScootera jest wyposażony w aplikację na smartfony. Posiada także inne przydatne funkcje, które spełniają oczekiwania współczesnych wymagających konsumentów – tłumaczy Dennis Hardholt, Segway Europe President.

Nie tylko dla akrobatów

Każdy, kto był kiedyś w cyrku, nieraz widział żonglujących piłeczkami bądź innymi przedmiotami akrobatów, którzy dodatkowo jeżdżą na jednokołowym urządzeniu. Dzisiaj każdy może sobie pozwolić na spróbowanie własnych sił na jednokołowcu Segwaya, a konkretnie na modelu o nazwie Ninebot by Segway One S2. To także Segway, choć siłą rzeczy o niestandardowym dla tego producenta wyglądzie, bo to jednokołowiec. Koło ma 14 cali średnicy, całe urządzenie waży 11,4 kg. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi 30 km. W ofercie Ingram Micro – oprócz samego S2 – znajdują się także dodatkowe akcesoria, np. nakładki ochronne w czterech różnych kolorach. Ingram przedstawia Ninebot by Segway One S2 jako ciekawą alternatywę dla elektrycznej deskorolki.

Ingram Micro, wspólnie z Segwayem, wymieniając zalety obu środków transportu, podkreślają szybki dojazd do celu i poruszanie się nawet na krótkich dystansach (do 5 km), niski koszt oraz możliwość łatwego przechowywania. Nie bez znaczenia są tu bezpieczeństwo, a także wygoda jazdy.

Co nowego w Berlinie?

W ofercie Ingram Micro znalazł się także model miniPRO. To mniejsza wersja tradycyjnego Segwaya, stąd w nazwie „mini”. Waży o blisko 10 kg mniej (12,8 kg), za to niewiele wolniej się porusza, bo rozwija prędkość do 18 km/h. Zasięg miniPRO, podobnie jak E+ i S2, na jednym ładowaniu jest zbliżony – do 30 km.

Ninebot by Segway miniPRO to część rodziny mini, jaka jest w ofercie Segwaya. Na niedawno zakończonych targach IFA w Berlinie producent pokazał dwie kolejne nowości z tej serii.

Segway miniLITE daje możliwość poruszania się z maksymalną prędkością 16 km/h. Jego zasięg po jednym ładowaniu wynosi ok. 18 km. Pojazdem można precyzyjnie sterować za pomocą uchwytu kolanowego. Model miniLite jest wyposażony w światła LED, umożliwiające personalizację, oraz system wykrywania, który chroni użytkownika przed upadkiem.

Naszym celem jest zmiana sposobu postrzegania kwestii podróży. Chcemy, aby przemieszczanie się było przyjemnym i wyjątkowym doświadczeniem. Skupiamy się na łatwym i ekologicznym dotarciu z punktu A do B

Segway miniPLUS jest z kolei uznawany za najbardziej ekskluzywny pojazd z serii mini. Samobalansujący miniPLUS może rozwinąć maksymalną prędkość 20 km/h i przejechać do 35 km po jednym ładowaniu. Ponadto, podobnie jak inne pojazdy z serii mini, można go spersonalizować światłami LED. – Naszym celem jest zmiana sposobu postrzegania kwestii podróży. Chcemy, aby przemieszczanie się było przyjemnym i wyjątkowym doświadczeniem. Skupiamy się na łatwym i ekologicznym dotarciu z punktu A do B – mówi Dennis Hardholt.

 

Sprawdź, ile przejechałeś

W dobie smartfonów są dostępne aplikacje, które dają możliwość monitorowania swoich wyników. Nie inaczej postąpił Segway, który użytkownikom swoich hulajnóg także zaoferował stosowne rozwiązanie. Aplikacja Ninebot umożliwia monitorowanie statystyk pojazdów, pozwala łatwo sprawdzić prędkość, przebieg, stan akumulatora, jak również połączyć się z innymi użytkownikami, którzy znajdują się w pobliżu.

Modele Segway miniLITE i miniPLUS będą dostępne na przełomie września i października br.

 

Produkty można zakupić u partnerów:

http://ninebot.matrixmedia.pl/

www.moleo.pl

www.euro.com.pl

www.neonet.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Mobility

Mobility

Jako marka istniejemy na rynku od 2001 roku. Swoją obecność podkreślamy przede wszystkim wydawaniem magazynu „Mobility”, który zaledwie po kilku latach został uznany na rynku jako największy i najbardziej popularny miesięcznik o smartfonach i najnowszych technologiach mobilnych.

Powiązane