alone in the dark

Jest szansa na powrót kultowej serii Alone in the Dark!

Szaleństwo zakupowe THQ Nordic trwa w najlepsze. Producent poinformował, że nabył prawa do marek: Alone in the Dark oraz Act of War.

Serii Alone in the Dark nie trzeba nikomu przedstawiać. Zapoczątkowana w 1992 roku seria zdefiniowała gatunek survival horroru, pomysły w niej zawarte zostały później wykorzystane m.in. przez twórców Resident Evil. Alone in the Dark doczekało się pięciu części, niestety dwie ostatnie były co najwyżej przeciętnymi produkcjami.

Act of War, to z kolei strategia czasu rzeczywistego z 2005 roku stworzona oryginalnie przez studio Eugen Systems.

THQ Nordic jest ostatnio wyjątkowo aktywne na rynku. Tylko w tym roku szwedzki producent i wydawca zdążył już nabyć prawa do takich marek jak: Saints Row, Dead Island, Metro, TimeSplitters, Second Sight, a ostatnio również do Kingdoms of Amalur. Trzeba przyznać, że portfolio producenta wygląda naprawdę imponująco, teraz wystarczy tylko umiejętnie je wykorzystać.

Dzisiejsze ogłoszenie o nabyciu praw do marki Alone in the Dark przez THQ Nordic pozwala nam mieć nadzieję na powrót serii. Miejmy nadzieję, że udany. Edward Carnby zasługuje na to jak mało kto.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane