pga 2018

Już dzisiaj startuje Poznań Game Arena – największe targi gier komputerowych w Polsce

13 edycja PGA (Poznań Game Arena) – największych i najbardziej prestiżowych targów gier komputerowych w naszym kraju, startuje już dzisiaj.

Pierwsza edycja targów Poznań Game Arena odbyła się w 2004 roku. Następnie nieprzerwanie, rok w rok, targi gościły największych sympatyków gier w Polsce. Tak było do 2009 gdy odbyła się 6 edycja targów, po czym projekt PGA zawieszono, a na mapie Polski miały zastąpić go targi ON/OFF w Warszawie. Historia pokazała, że Polacy wolą PGA i targi powróciły w 2012 roku z frekwencją, która wyniosła 35 tysięcy osób. Podczas ostatniej edycji Poznań Game Arena hale targów odwiedziły już niemal 73 tysiące sympatyków grania, a wiele wskazuje na to, że w tym roku rekord ten zostanie pobity.

13 edycja targów PGA startuje już dzisiaj z tzw. VIP Day – jak czytamy na stronie eventu – dniem przeznaczonym dla „profesjonalistów, przedstawicieli mediów, gości specjalnych, gwiazd branży gier, e-sportowców, zwycięzców konkursów oraz hard playerów i największych miłośników gier, którzy muszą tu być przed wszystkimi”. Od godziny 10:00 do 18:00 będziecie mogli liczyć na idealne warunki do przemierzania hal targów, koszt takiego luksusu to 150 złotych.

Kolejne dwa dni (sobota i niedziela) to już klasyczne targi otwarte dla wszystkich. Ceny biletów jednorazowych wynoszą: 39 złotych (sobota) lub 30 złotych (niedziela).

Tegoroczne targi to nie tylko stoiska licznych producentów gier i sprzętu, ale również turnieje esportowe, strefa gier retro, strefa urządzeń mobilnych, cosplay show, ponad 1100 stanowisk do grania oraz liczne konkursy.

Czy warto udać się na targi PGA? Pewnie, że tak, oto co na ten temat do powiedzenia ma Rafał Kandefer – CEO w Plantronics Invizy Esport:

„Poznań Game Arena to bez wątpienia największe i najlepsze święto esportowe w naszym kraju, setki wystawców, tysiące m2 zagospodarowane wybitnymi stoiskami znanych firm, godziny świetnej zabawy, a przede wszystkim tysiące odwiedzających fanów gamingu z całej Polski! PGA z roku na rok staje się jeszcze większym wydarzeniem w które inwestorzy pompują coraz więcej pieniędzy przez co na mapie polski pojawia się punkt którego nie można pominąć, dla fana esportu i gamingu PGA to rzecz obowiązkowa! Na targach można zobaczyć, sprawdzić i kupić nowości z branży gamingowej które nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, ja osobiście czekam na Plantronics z serii RIG800HD.

PGA to nie tylko targi gier, ale również festival cosplay czy zmagania profesjonalnych graczy w najważniejszych turniejach. W tym roku w Poznaniu odbywają się finały ESL Mistrzostw Polski w których zmierzą się cztery najlepsze drużyny 2018 roku. Esport to nie tylko granie w gre, to setki godzin treningów, nieprzespanych nocy, wiele poświęceń by móc grać na najwyższym poziomie, a to wszystko po to by móc wyjść na scenę, podnieść wysoko puchar i przejść do historii polskiego esportu.”

 

Czy potrzeba lepszej rekomendacji?

Godziny otwarcia Poznań Game Arena:

12 października – 10.00 – 18.00 – PGA VIP DAY
13 października – 9.00 – 20.00
14 października – 9.00 – 18.00

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Surface Book – nowy i piękny

Opublikowane przez - 8 października 2015 0
Ostatnia nowością zaprezentowaną przez Microsoft jest laptop! Tak, rodzina Surface została poszerzona o właśnie takie urządzenie. Pozostawiam otwarte pytanie odnośnie…