Kingston prezentuje pierwszą na świecie pamięć DDR4 z RGB

241 0
Kingston zaprezentował kolejną nowość, która wchodzi w skład gamingowego oddziału firmy – HyperX, tym razem jest to pierwsza na świecie pamięć RAM DDR4 z podświetleniem RGB i synchronizacją na podczerwień.

HyperX Predator DDR4 RGB to innowacyjny moduł pamięci, w którym podświetlenie RGB jest synchronizowane za pomocą technologii podczerwieni. HyperX zaprojektował kanały komunikacji na podczerwień w każdym takim module, co umożliwia uzyskanie wyjątkowych kolorów i wzorów w drodze synchronizacji podświetlenia LED między wieloma modułami.

Moduły pamięci Predator DDR4 RGB umożliwiają nie tylko sterowanie podświetleniem RGB oparte na synchronizacji przez podczerwień. Jeśli zostaną podłączone do płyty głównej z kompatybilnym oprogramowaniem sterującym, mogą również obsługiwać wiele profili podświetlenia. HyperX wspólnie z producentami płyt głównych testuje pamięć HyperX Predator DDR4 RGB oraz kwalifikuje ją do używania z ich oprogramowaniem sterującym, takim jak ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion czy MSI Mystic Light Sync. Również producenci obudów, np. In-Win, dodają do swoich produktów funkcje obsługujące podświetlenie RGB i sterowanie nim.

Pamięci HyperX Predator DDR4 RGB pojawią się na rynku w II kwartale bieżącego roku. Więcej informacji o cenach, kompatybilności pamięci i konfiguracjach poznamy bliżej dnia ich debiutu.

Kingston na targach CES 2018 zaprezentował również ciekawe sprzęty peryferyjne dla gracz, o których możecie przeczytać tutaj.

0 0
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowy quadrokopter od Parrota

Opublikowane przez - 19 stycznia 2015 0
Firma Parrot przedstawiła ostateczną wersję Bebop Drone, trzeciej generacji quadrokopterów zaprojektowanych z myślą o rozrywce.   Wyposażony jest w 14…