Klawiatury i myszki już niebawem dostępne dla użytkowników konsol Xbox One

Microsoft oficjalnie ogłosił, że już niebawem posiadacze konsol Xbox One będą mogli korzystać z klawiatur i myszek.

W przeciągu kilku najbliższych tygodni wybrani użytkownicy programu Xbox Insider, będą mogli, jako pierwsi, testować nowy sposób rozgrywki na konsolach Xbox One. Microsoft zapewnia, że niemal każdy model klawiatury i myszki z USB będzie można podłączyć do konsoli (zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo za pomocą adaptera USB). Na rynku pojawi się jednak zestaw urządzeń stworzonych przez Microsoft wspólnie z firmą Razer, które mają zapewnić najlepsze wrażenie z rozgrywki.

Choć bez wątpienia jest to ciekawe rozwiązanie, to pod znakiem zapytania stawia uczciwość rywalizacji pomiędzy graczami na konsolach Xbox One. Nie jest żadną tajemnicą, że gracz wyposażony w zestaw składający się z klawiatury i myszki ma wyraźną przewagę w szybkości działania i precyzji nad graczem wyposażonym w gamepada. Microsoft zapewnia jednak, że decyzja o wdrożeniu możliwości korzystania z klawiatur i myszek leży całkowicie po stronie twórców. Jeśli ci uznają, że może to zaburzać rozgrywkę w ich grze, to mogą oni pozostać tylko przy dedykowanych konsoli kontrolerach. Pierwszym oficjalnie zapowiedzianym tytułem, który skorzysta z pomocy nowych sprzętów peryferyjnych dla konsoli Microsoftu będzie Warframe.

Jak to będzie wyglądać w praktyce? O tym przekonamy się już niebawem. Co o tym sądzicie? Konsole naprawdę potrzebują myszek i klawiatur?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowości w Play Mix

Opublikowane przez - 9 lutego 2015 0
Obok Play na Kartę Play odświeżył również ofertę Play Mix   Poniżej wersja Elastyczna: A tu opcja klasyczna: Przy drugiej…

ZTE prezentuje Axon 7 Mini

Opublikowane przez - 30 sierpnia 2016 0
O modelu ZTE Axon 7 Mini usłyszeliśmy już miesiąc temu, jak się właśnie okazuje plotki się potwierdziły i chiński producent…