Kontel i LigoWave łączą siły

MobilityNewsAutor:

Kontel – jeden z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych, pogłębił współpracę z firmą LigoWave – producentem radiolinii i infrastruktury Wi-Fi. Partnerstwo zostało zawarte, aby zagwarantować większe możliwości rozwoju dla obu firm, szczególnie w dziedzinie bezpieczeństwa i telekomunikacji.

Kontel do tej pory współpracował z LigoWave podczas wydarzeń branżowych, takich jak warszawska konferencja KIKE oraz wiślański MiŚOT Meeting. Oba spotkania okazały się sukcesem, co pozwala bardzo pozytywnie patrzeć na nadchodzącą kooperację obu firm.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nawiązania współpracy. Dzięki temu obie spółki będą mogły dalej się rozwijać, aby jak najlepiej wykorzystać swój potencjał. Wierzymy, że wspólne działanie pozwoli nam osiągnąć nowe cele biznesowe oraz zwiększyć wiedzę użytkowników na temat rozwiązań telekomunikacyjnych.” – powiedział Paweł Stoliński, Product Manager marki LigoWave w Kontel

Firma LigoWave z USA od ponad 10 lat jest producentem radiolinii i infrastruktury Wi-Fi. W przeciwieństwie do podobnych systemów znajdujących się na rynku, LigoWave oferuje stabilniejszą infrastrukturę i dłuższą gwarancję. Dzięki biurom w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej oraz w Azji, LigoWave zrealizowało wiele projektów w ponad 100 krajach na całym świecie.

W portfolio marki znajdują się między innymi:

  • systemy punkt-punkt LigoPTP – radiolinie do 700 Mbps
  • systemy punkt-wielopunkt LigoPTMP i LigoDLB – sieć internetowa dla obszarów bez dostępu do sieci kablowej
  • punkty dostępowe Wi-Fi z serii Infinity, z możliwością instalacji na zewnątrz i wewnątrz budynków, pozwalające tworzyć rozległe sieci dostępowe w małych i dużych obiektach (biurowce, centra handlowe, hale produkcyjne i magazynowe)
  • narzędzia do zarządzania siecią Wi-Fi za pomocą chmury: seria Infinity, stworzona z myślą o uproszczonej obsłudze łącza Wi-Fi.

Ponadto LigoWave kieruje swoją ofertę do integratorów monitoringu wizyjnego. Autorskie i łatwe w obsłudze oprogramowanie w połączeniu z nieskomplikowaną konfiguracją sprawiają, że do pracy z produktami od LigoWave nie są potrzebne dedykowane szkolenia. Producent kładzie nacisk na jakość, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Produkty firmy LigoWave są już dostępne w ofercie dystrybutora Kontel.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Mikrofon panelowy BEAMFORMING ClearOne

Opublikowane przez - 11 sierpnia 2016 0
Wyposażenie sal konferencyjnych, oprócz optymalnej funkcjonalności audio-wizualnej, powinno wpisywać się w ich stylistykę, tworząc jednorodną aranżację. Firma ClearOne, globalny lider…

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Opublikowane przez - 18 stycznia 2016 0
Właściciele firm handlowych i usługowych, a szczególnie tych z sektora finansowego czy ubezpieczeniowego, stale zadają sobie pytanie: czy ich infrastruktura…