LG patentuje design smartfonu z aparatem umieszczonym w ekranie

Producenci kontynuują swoją drogę do osiągnięcia całkowicie bezramkowych smartfonów. Największym problemem jest obecnie obiektyw aparatu przedniego. Większość producentów decyduje się na, niezbyt cenione przez użytkowników, wycięcie notch. Zyskującym na popularności rozwiązaniem jest zastosowanie wysuwanego modułu aparatów. Jeszcze inną drogą chcą pójść koreańscy producenci – Samsung i LG, którzy chcą umieścić „oczko” aparatu bezpośrednio w ekranie.

Samsung już wcześniej teasował model Galaxy A8s, który jako pierwszy ma zostać wyposażony w nowe rozwiązanie. Okazuje się, że podobną drogę obrali inżynierowi LG, do sieci trafiły dokumenty koncepcyjne designu nowych smartfonów.

lg design

Patent został złożony w Korei Południowej i przewiduje dwa różne wzory – jeden z zakrzywionymi krawędziami ekranu i jeden z prostymi. Ogólna koncepcja nowego designu pozostaje jednak taka sama – małe owalne wycięcie ma pomieścić jeden, lub nawet dwa moduły aparatu wraz z dodatkowymi czujnikami. Ono samo zaś może znajdować się w trzech pozycjach przy górnej krawędzi ekranu – w lewym rogu, w prawym rogu i pośrodku.

lg design

Oczywiście, to na razie tylko patenty i nie mamy pewności czy zaprezentowane rozwiązania zostaną ostatecznie wykorzystane. Warto jednak zauważyć, że notch nie zdaje egzaminu, a producenci chcą się go pozbyć – każdy na swój sposób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Wsparcie dla graczy od Canyon

Opublikowane przez - 12 maja 2015 0
Canyon, marka produktów związanych z branżą IT, urządzeń peryferyjnych do komputerów oraz akcesoriów, przedstawiła specjalnie utworzoną stronę internetową http://gaming.canyon.eu/, której…