LG rezygnuje ze składanych smartfonów… przynajmniej na razie

W najbliższych tygodniach zapowiada się na prawdziwy wysyp smartfonów z elastycznym, składanym ekranem. Już w najbliższą środę poznamy sprzęt od Samsunga, a nieco później – na targach MWC, swoje modele mogą zaprezentować m.in. Xiaomi oraz Oppo. Lista producentów otwarcie przyznających się do prac nad składanym smartfonem jest oczywiście znacznie dłuższa. Do niedawna znajdował się na niej również koreański producent – LG. To już jednak nieaktualne.

Podczas konferencji prasowej dla rodzimej prasy, szef oddziału mobilnego LG – Brian Kwon, podał dość zaskakującą informację. Koreański producent zdecydował, że tymczasowo zawiesza prace na smartfonem z elastycznym, składanym ekranem. Kwon przyznał, że jego firma rozważała wydanie takiego urządzenia, ale ostatecznie skupiono się na rozwoju smartfonu z 5G.

Kierownictwo LG uważa, że pierwsza generacja tego typu urządzeń wiązać się będzie z dużymi kosztami, a co za tym idzie z ich wysoką ceną ostateczną, co niekoniecznie będzie pożądane przez klientów. Jest to jedna z głównych przyczyn zawieszenia prac nad dalszym rozwojem składanego smartfonu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że LG ma zamiar oferować inne technologie, jak np. opcjonalne podwójne wyświetlacze.

Co ciekawe, jeszcze pod koniec ubiegłego roku LG było wymienianie jako największy rywal Samsunga oraz Huawei w wyścigu o „palmę pierwszeństwa”, w wydaniu elastycznego smartfonu.

LG postanowiła zagrać bardzo zachowawczo, z wypowiedzi przedstawicieli firmy możemy wyczytać jasny komunikat: „mamy technologię do zrobienia takiego smartfonu, ale nie wiemy czy nam się to opłaca”. Prawdopodobnie decydenci LG chcą poczekać i przekonać się jak branża zareaguje na pierwsze modele konkurencji, m.in. Samsunga.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowości Lenovo na targach CES

Opublikowane przez - 7 stycznia 2015 0
Firma Lenovo zapowiedziała na targach International Consumer Electronics Show 2015 premierę produktów z oferty ThinkPad 2015. Najnowszym produktem jest ThinkPad X1 Carbon —…