helio p70

MediaTek niebawem zaprezentuje nowy SoC – Helio P70

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to jeszcze w tym miesiącu Mediatek zaprezentuje nam swój najnowszy układ – Helio P70, który skupiać się będzie na pracy SI.

Tajwański producent odpuścił już sobie tworzenie SoC-ów do flagowych urządzeń, gdzie przegrywał walkę z Qualcommem. Zamiast tego MediaTek skupia się na tworzeniu procesorów dla średnio i nisko-budżetowych urządzeń. Najnowszy układ – Helio P70, ma być jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie SoC-ów w portfolio MediaTeka.

Pod wieloma względami Helio P70 przypominać będzie swojego poprzednika – Helio P60, podobnie jak on wyposażony zostanie w ośmiordzeniowy procesor składający się z czterech rdzeni ARM Cortex-A73, czterech ARM Cortex-A53 oraz układu graficznego ARM Mali-G72. Co więcej, Helio P70 również zostanie wykonany w 12-nm procesie technologicznym.

Co więc zatem ma sprawić, że nowy SoC pobije poprzednika? Przede wszystkim zastosowanie dodatkowego procesora NPU (Neural Processing Unit), który zaoferuje nam znacznie większą wydajność od APU (AI processing unit), w który wyposażony jest Helio P60.

Wydaje się, że Helio P70 to odpowiedź MiedaTeka na Snapdragona 710 od Qualcommu. Czy SoC tajwańskiego producenta ma jakieś szanse w starciu z bardziej zaawansowanym technologicznie konkurentem? O tym przekonamy się już niebawem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Apple ściąga od Huawei?!

Opublikowane przez - 9 maja 2018 0
Ciekawych czasów dożyliśmy, jeszcze parę lat temu regularnie oskarżano chiński producentów o brak innowacyjności i kopiowanie rozwiązań innych producentów (całkiem…