Microsoft planuje kolejne przejęcie, tym razem na celowniku Obsidian Entertainment

Jak donosi serwis Kotaku, Microsoft jest bliski sfinalizowania wykupienia studia Obsidian Entertainment.

Proces przejęcia ponoć dobiega już końca i wszystkie szczegóły dogadane są już w 90%. Zdaniem informatorów Kotaku, obecnie do ustalenia pozostało tylko kiedy dokładnie nastąpi przejęcie.

Obsidian Entertainment to obecnie jeden z najbardziej doświadczonych i niezależnych deweloperów w branży. Na konice studia są takie perełki jak: Star Wars Knights of the Old Republic II, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, czy ostatnio Pillars of Eternity.

Póki co żadna ze stron nie chce komentować tych doniesień. Możliwe jednak, że jest coś na rzeczy. Microsoft już podczas ostatnich targów E3 zapowiedział, że zamierza mocno inwestować we własne produkcje. Na potwierdzenie tych słów „zieloni” poinformowali o wykupieniu takich zespołów jak: Ninja Theory, Playground Games czy Compulsion. Być może już wkrótce do tego grona dołączy również Obisidian.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane