Microsoft zapowiada Project xCloud – „Chmurę”, która przeniesie gry z konsol na smartfony

Rewolucja staje się faktem – Microsoft oficjalnie zapowiedział Project xCloud czyli granie w chmurze, które pozwoli nam uruchomić wysokobudżetowe produkcje z konsoli Xbox One czy PC-tów na naszych smartfonach, tabletach itd.

Po raz pierwszy o nowej usłudze opartej na chmurze Microsoft wspomniał na tegorocznych targach E3. Teraz już wiemy, że usługa wchodzi pomału w kluczową fazę. Ma ona zapewnić użytkownikom łatwość w dostępie do swoich ulubionych produkcji z konsoli Xbox One bądź PC na dowolnym urządzeniu, np. smartfonie lub tablecie. Do zabawy będziemy mogli wykorzystać kontrolery Xbox, które za pomocą łączności Bluetooth połączymy z wybranym przez nas sprzętem.

Obecnie usługa działa na łączach o prędkości 10 megabitów na sekundę. Microsoft zapewnia jednak, że firma wciąż pracuje aby dostarczyć odpowiednią jakość również na wolniejszych łączach.

Producent zapewnia, że „wszystkie obecne, jak również przyszłe produkcje na Xboxa” będą dostępne dla użytkowników Project xCloud. Choć nie podano konkretnych tytułów, to śmiało możemy założyć, że na naszym smartfonie zagramy w takie produkcje jak: Sea of Thieves, Forza Horizon 4, Halo czy Gears of War.

Publiczne test Project xCloud rozpoczną się w 2019 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Poznajcie Ulefone Metal!

Opublikowane przez - 14 lipca 2016 0
Ulefon przedstawiło właśnie swój najnowszy dodatek do portfolio a jest nim elegancki smartfon Ulefone Metal. Ulefone Metal może pochwalić się…

Plus i LoVo łączą technologie

Opublikowane przez - 21 grudnia 2015 0
Polkomtel operator sieci Plus i LoVo Telecom wprowadzają na rynek telefonii stacjonarnej nowe rozwiązania telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Dzięki wykorzystaniu…

Największa Lumia, czyli 950 XL

Opublikowane przez - 8 października 2015 0
Ten model jest ukoronowaniem wczorajszej konferencji z zakresu smartfonów. Również obsługuje Continuum i także potrzebuje do tego Microsoft Display Dock.…