minecraft dungeons

Minecraft otrzyma spin-off! Poznajcie Minecraft: Dungeons!

Studio Mojang – autorzy sukcesu „klockowatej” produkcji, zapowiedziało zupełnie nową grę, będącą spinn-offem Minecrafta – Minecraft: Dungeons.

Minecraft wciąż ma na świecie rzesze fanów. Nic zatem dziwnego, że twórcy gry postanowili wykorzystać uznaną markę przy produkcji swojej kolejnej gry. Choć w Minecraft: Dungeons widać wyraźną inspirację pierwowzorem – znowu mamy tu do czynienia ze specyficzną „klockowatą” oprawą graficzną, to w odróżnieniu od Minecrafta, Dungeons skupiać się będzie na akcji.

Twórcy zdradzili jedynie, że w Minecraft: Dungeons gracze wcielą się w poszukiwaczy przygód, którzy w czteroosobowych drużynach eksplorować będą lochy wypełnione pułapkami i przeciwnikami.

Choć Mojang nie ujawniło więcej konkretów na temat produkcji, to opublikowany zwiastun sugeruje, że do naszej dyspozycji otrzymamy różnego rodzaju oręż oraz pancerze, a co ważniejsze oprócz standardowych przeciwników na naszej drodze staną również potężni bossowie. Minecraft: Dungeons trafi na PC-ty w przyszłym roku. Zainteresowani nowym Minecraftem?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane