Nintendo pracuje nad wyjątkową nakładką na smartfony

Wydaje się, że włodarze Nintendo coraz bardziej dostrzegają potencjał jaki tkwi w rynku smartfonów. Producent dopiero od niedawno przygotowuje gry z myślą o systemach Android i iOS, a teraz pracuje nad specjalnym etui, które zamieni nasze smartfony w kultowego GameBoy’a.

Nintendo opatentowało specjalną plastikową nakładkę (etui), które pozwoli nam zamienić nasz smartfon w konsolkę GameBoy. Opublikowane materiały prezentują nie tylko wygląd owej nakładki, ale również sposób jej działania. Widoczny ekran, na wzór GameBoy’a został by odpowiedni pomniejszony. W zamian za to otrzymalibyśmy dodatkowe fizyczne klawisze, które po zetknięciu z dotykowym ekranem przesyłały by odpowiedni komunikat do urządzenia.

Nintendo etui

Całość prezentuje się dość intrygująco, pytanie tylko brzmi, czy naprawdę jest to nam potrzebne? Być może jeśli Nintendo zdecydowałoby się na wypuszczenie swoich klasycznych gier z GameBoy’a na Androida i iOS, to wtedy owa nakładka znalazłaby z pewnością wielu zwolenników. W innym wypadku będzie to tylko gadżet żerujący na nostalgii graczy.

Nintendo Etui

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Poznajcie Honor 6X

Opublikowane przez - 24 stycznia 2017 0
Huawei bez zbędnych zapowiedzi zaprezentowało dziś kolejnego „średnika” Honor 6X z procesorem Kirin 655 i nawet 4GB pamięci RAM. Honor…