hama

Nowe huby marki Hama dostępne w Polsce

Hama wprowadza na polski rynek kilka nowych złączy USB hub, przystosowanych do obsługi nie tylko peryferii PC, ale również różnego rodzaju kart SD, a nawet wspierających obsługę projektorów.

Hama Hub 1:4 USB 2.0 Slim
Hama Hub 1:4 USB 2.0 Slim

Hub 1:4 USB 2.0 Slim umożliwia połączenie aż czterech peryferii jednocześnie do jednego gniazda USB. Kompaktowy i lekki hub zajmuje mało miejsca. Urządzenie posiada duże odstępy między gniazdami, które umożliwiają łatwe podłączenia szerokich wtyków lub kluczy sprzętowych USB. Zasilany z magistrali (korzysta z napięcia gniazda komputera) wraz z zintegrowanym kablem USB umożliwiającym łączność z komputerem, świetnie radzi sobie z transmisją danych o szybkości co najmniej 100 Mb/s. Jego cena wynosi – 24,90 zł.

Hama Hub 1:4 USB 2.0
Hama Hub 1:4 USB 2.0

Hub 1:4 USB 2.0 z funkcją ON/OFF również umożliwia podłączenie do czterech urządzeń jednocześnie do portu USB. Sprzęt wyposażony jest dodatkowo w kabel USB do połączenia z PC lub laptopem. Dzięki oddzielnemu wyłącznikowi zasilania pozwala na energooszczędne stosowanie urządzeń, a górne gniazdo z powodzeniem umożliwi łatwe oraz wygodne podłączenie od góry wszelkich urządzeń. O stanie huba poinformuje wbudowana dioda LED, natomiast kabel micro-USB wykorzystamy do podłączenia smartfona do komputera lub ładowarki. Hub świetnie radzi sobie z USB 2.0, aczkolwiek jest również kompatybilny z wersją 1.1. Hub ten  zapewni nam transfer danych do 480 Mb/s. Producent wycenił go na 34,90 zł.

Hama Hub 3.1 Type-C 1:3
Hama Hub 3.1 Type-C 1:3

Hub 3.1 Type-C 1:3, 2x złącze USB-A, USB-C, HDMI, bus-pow pozwala jednocześnie podłączyć trzy urządzenia USB. Aby skorzystać z funkcji HDMI urządzenie musi obsługiwać interfejs DisplayPort-Alternate Mode lub technologię Thunderbolt3. Dzięki przejściówce USB-C mamy zagwarantowany obraz w rozdzielczości Ultra HD (3840 x 2160 pikseli). Hub zasilany jest z magistrali (zasilanie doprowadzane jest przez gniazdo USB urządzenia), a wbudowany kabel USB pozwoli podłączyć go do komputera stacjonarnego, notebooka lub tabletu. Z powodzeniem działa z systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS od wersji 10.8. Szybkość transferu wynoszącą do 5 Gb/s zapewnia USB 3.1 Gen 1. Sprzęt jest kompatybilny również z urządzeniami USB 3.0 i USB 2.0. Cena urządzenia to 149 zł.

Hama Hub USB 2.0 OTG
Hama Hub USB 2.0 OTG

Hub USB 2.0 OTG z wbudowanym czytnikiem kart pamięci umożliwi nam nie tylko podłączenie dodatkowych urządzeń, ale również odczytanie/zapisanie danych z oraz na kartę pamięci SD/microSD przy maksymalnej prędkości transferu 480 Mb/s. Hub posiada dwa typy wtyczek: USB A oraz USB micro. Urządzenie zostało przetestowane pod kątem akcesoriów z USB 2.0, aczkolwiek jest również kompatybilne z USB 1.1. Cena huba to 59,90 zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane