oculus quest gogle vr

Oculus Quest oficjalnie – samodzielne gogle VR, które mogą wstrząsnąć rynkiem

Gogle VR to wciąż rozwijający się rynek. Najpotężniejsze urządzenia wymagają od nas dodatkowo dostępu do komputera, konsoli bądź smartfona. Samodzielny sprzęt z kolei zapewnia nieco gorsze wrażenia w użytkowaniu. Zmienić mają to najnowsze gogle od Facebooka – Oculus Quest.

Marka Oculus została wykupiona przez Facebooka i stojącego za nim Marka Zuckerberga w 2014 roku, to właśnie ten pan zaprezentował gogle Oculus Quest, które mają zrewolucjonizować rynek VR.

Gogle Oculus Quest zaoferują nam dwa ekrany (po jednym dla każdego oka) o rozdzielczości 1600 x 1440 pikseli (łączna rozdzielczość wyniesie 3200 x 1440 pikseli). Sprzęt został wyposażony w cztery szerokokątne kamery, które odpowiadają za śledzenie ruchu i pozycji użytkownika w pomieszczeniach. Do tego możemy liczyć na 64 GB przestrzeni na dane. Niestety producent nie ujawnił jeszcze pełnej specyfikacji urządzenia.

Twórcy podkreślają, że już w dniu premiery zostanie udostępnionych ponad 50 produkcji, kolejne będą regularnie dodawana do biblioteki urządzenia (w tym m.in. porty z Oculus Rift).

Na Oculus Quest jeszcze sobie trochę poczekamy, gogle zadebiutują na wiosnę 2019 roku. Duży atutem urządzenia jest również jego cena, która wynosi 399 dolarów, co obecnie daje nam około 1450 złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Ulefone Tiger dostępny w Polsce

Opublikowane przez - 10 listopada 2016 0
Ulefone Tiger to smartfon, który wyróżnia się metalową obudową i pojemną baterią ze specjalną powłoką, która chroni użytkowników przed niepożądanymi…