Ofensywa Huawei trwa, Apple musi się mieć na baczności

Pierwsza trójka największych producentów smartfonów na świecie to niezmiennie: Samsung, Apple, Huawei. Przedstawiciele chińskiego producent często, dość buńczucznie, ogłaszali, że mają zamiar zostać numerem jeden. Póki co Samsung może czuć się bezpieczny, jednak Apple musi zacząć oglądać się za siebie.

huawei p20 pro

Huawei ma zamiar w bieżącym roku rozesłać do sklepów 200 milionów smartfonów. Taką informację podał oficjalnie pan Richard Yu – jeden z dyrektorów chińskiej firmy. Co ciekawe, taki wynik pozwoliłby producentowi zbliżyć się do Apple, a być może nawet prześcignąć amerykanów. Warto przypomnieć, że w 2017 roku całkowita liczba sprzedanych iPhone’ów wyniosła 215 milionów. Wstępne wypowiedzi analityków sugerują, że amerykanie roześlą do sklepów w 2018 roku około 20 milionów urządzeń mniej. Zatem jak łatwo policzyć, na koniec roku może dojść do zmiany na liście największych producentów smartfonów.

Oczywiście aby tak się stało Huawei musi założony przez siebie plan zrealizować. Jakie są na to szansę? Całkiem spore, szczególnie jeśli weźmiemy uwagę najnowsze wieści z obozu chińskiego producenta, który pochwalił się, że smartfony z serii P20 sprzedały się już w 6 milionach egzemplarzy na całym świecie i jest to wynik o 81% lepszy od osiągnięć modeli P10.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Już jutro poznamy Asus ZenFone AR

Opublikowane przez - 3 stycznia 2017 0
Tajwański producent już kilka tygodni temu wspominał o urządzeniu wykorzystującym technologię Google Tango, jak się okazuje do prezentacji urządzenia ma…