Ofensywa Xiaomi trwa, firma otwiera pierwszy salon

Chiński producent już nawet nie rozpycha się łokciami na polskim rynku, on idzie jak burza. Na razie liderom nie zagraża pytanie, czy tylko do czasu. Jako czwarta siła trzyma się bardzo dobrze, ale amibicje Xiaomi sięgają dalej.

Nie dalej, jak wczoraj (18 maja) Xiaomi zapowiedziało, że model Xiaomi Redmi Note 5 trafi wkrótce w sprzedaży na polskim rynku (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Kilka dni wcześniej uruchomiło pierwszy w Polsce autoryzowany salon Mi Store. Oba wydarzenia wpisują się w strategię rozwoju Xiaomi w Polsce i regionie.

Słowo „pierwszy” jest tu kluczowe. Owszem, trzymając się dokładnej definicji, jest to pierwszy salon. Ale obserwujący ekspansję chińskiej firmy w Polsce na pewno pamiętają, że 2 czerwca Xiaomi otworzyło w Polsce pierwszy Mi Zone (więcej o tym pisaliśmy tutaj). Była to wyspa z wieloma dostępnymi produktami. Ta sama Warszawa, to samo CH Arkadia, tylko firma przeniosła się z wyspy do salonu z prawdziwego zdarzenia, przede wszystkim dużo większego.

Partnerem Xiaomi w Polsce i regionie pozostaje ABC Data. – Wprowadziliśmy Xiaomi do Polski, do krajów bałtyckich, teraz wprowadzamy do Rumunii. To nie jest nasze ostatnie słowo – zapowiedział Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Daty.

Oczywiście najważniejszą częścią salonu są smartfony, w tym najwększa gwiazda, czyli wspominany Redmi Note 5 (ten model tak dokładnie to będzie). W dniu otwarcia można było obejrzeć i kupić m.in. takie modele, jak: Mi 6, Mi A1, Redmi 5 Plus, Redmi 4X.

O ile z tym, że Xiaomi to nie tylko smartfony i tablety, ale także filtry powietrza (seria Mi Air Purifier) można się już było przyzwyczaić, o tyle sporą ciekawość  wzbudziły elektryczne hulajnogi Mi Electric Scooter, czy szczoteczka soniczna Mi Electric Toothbrush. W salonie można także kupić całą gamę akcesoriów – od ładowarek, kamerek, myszek bezprzewodowych, po … inteligentnego robota (Mi Bunny Robot Builder), a także plecaki.

Oferta salonu jest także dostępna w sklepie internetowym Mi-home.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Tablety w Barcelonie

Opublikowane przez - 22 kwietnia 2015 0
Odkąd pewna firma na A „na nowo” wymyśliła tablet, świat oszalał na tym punkcie. Co prawda spora rzesza tzw. heavy…