Oficjalnie: Huawei pracuje nad własnym systemem operacyjnym

Za pośrednictwem oficjalnego konta na portalu społecznościowym Weibo, przedstawiciele Huawei potwierdzili, że firma pracuje na autorskim systemem operacyjnym.

Jest to pierwsze oficjalne potwierdzenie tego, o czym plotkowano od miesięcy. Huawei pracuje na własnym OS-em, który w ostatecznym rozrachunku miałby zastąpić Androida. Czy to się w ogóle może udać?

Huawei jest dzisiaj w pierwszej trójce największych producentów na świecie, nie boi się innowacji i rozwija wiele ciekawych projektów. Wciąż jednak jest mocno uzależniony od amerykańskiej technologii, i to właśnie chiński producent chce zminimalizować.

Pierwsze kroki postawiono już kilka lat temu za sprawą procesorów Kirin. Kolejnym, być może najważniejszym, będzie stworzenie własnego systemu operacyjnego, który zastąpi Android i sprawi, że chiński producent będzie mógł niemal w 100% polegać na własnej technologii.

Dzisiejsze ogłoszenie i wzmożone prace nad własnym OS-em, to poniekąd pokłosie kar nałożonych na ZTE przez resort handlu USA, które niemal doprowadziły do bankructwa firmy. Warto dodać, że w tej sprawię pod lupą władz USA było również Huawei. To jasne, że włodarze chińskiego producent chcą być przygotowani na każdą ewentualność i nie wiązać przyszłości firmy z technologią amerykańskich producentów.

Niestety, na tę chwilę, poza oficjalnym potwierdzeniem prac nad OS-em, nie wiemy zbyt wiele na jego temat. Spekuluje się, że w przyszłości może on nosić nazwę KirinOS.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Rusza Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile

Opublikowane przez - 29 grudnia 2015 0
28 grudnia ruszyła wielka wyprzedaż, w ramach której wybrane wysokiej klasy smartfony i tablety zostaną przecenione o blisko 800 złotych. Wyprzedaż, która trwa…

PLAY rozszerza zasięg LTE

Opublikowane przez - 13 lipca 2015 0
Od dnia dzisiejszego, internet LTE sieci PLAY jest już dostępny w 1507 miejscowościach powyżej 1000 mieszkańców. Poniżej możecie znaleźć listę…

LG G Pro 3 na horyzoncie

Opublikowane przez - 6 lipca 2015 0
Koreański producent ma zamiar rzucić rękawicę największym konkurencyjnym również w zakresie phabletów. W najbliższym czasie zapowiadany jest bowiem najnowszy flagowy model…