Oficjalnie: LG pracuje nad smartfonem ze składanym ekranem

Koniec domysłów i spekulacji, CEO oddziału mobilnego LG – Hwang Jeong-hwan, potwierdził, że jego firma pracuje nad smartfonem ze składanym ekranem.

W kontekście smartfonów ze składanym ekranem najczęściej wymienia się takich producentów jak Huawei i Samsung. Co więcej, spekuluje się również, że trwa swoisty wyścig pomiędzy Huawei i Samsungiem – kto pierwszy oficjalnie zaprezentuje smartfon z elastycznym ekranem.

Według słów, wspomnianego już, Hwang Jeong-hwana jego firma obrała inną strategię. LG pracuje obecnie z licznym partnerami nad smartfonem ze składanym ekranem, jednak koreańskiemu producentowi nie zależy wcale na palmie pierwszeństwa. LG woli pracować w spokoju i poczekać, aż nowa technologia, nad którą pracuje, będzie mogła w realny sposób zapewnić wartość dodaną dla odbiorców.

Trzeba przyznać, że podejście LG wydaje się bardzo rozsądne. Z jednej strony nie pchają się w nowość, która może okazać się klapą, z drugiej zaś spokojnie pracują nad nowymi rozwiązaniami i obserwują jak zachowuje się rynek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Ulefone Tiger dostępny w Polsce

Opublikowane przez - 10 listopada 2016 0
Ulefone Tiger to smartfon, który wyróżnia się metalową obudową i pojemną baterią ze specjalną powłoką, która chroni użytkowników przed niepożądanymi…

Navitel współpracuje z LG

Opublikowane przez - 25 czerwca 2015 0
    NAVITEL Poland wraz z firmą LG Electronics przygotowała specjalną promocję dla klientów sieci RTV Euro AGD, którzy kupując…

MWC 2015 w oczach redakcji cz.2

Opublikowane przez - 10 marca 2015 0
To była premiera, na którą czekali wszyscy. Niekończące się spekulacje zalewały internet. Aż w końcu się doczekaliśmy. Piszę oczywiście o…