Plantronics pomaga komunikować się z każdego miejsca

MobilityNewsAutor:
Voyager Focus lifestyle image
Voyager Focus lifestyle image

Plantronics przygotował i udostępnił bezpłatnego e-booka, będącego poradnikiem organizacji lepszych spotkań (Better Meeting Blueprint). Jest on przeznaczony dla liderów zespołów, menedżerów oraz osób poszukujących narzędzi i technik w zakresie lepszej organizacji spotkań, wliczając w to pomoc działów IT odpowiedzialnych za wykorzystywane w nich technologie.

E-booka opracowano na podstawie badań przeprowadzonych na 1027[1] pełnoetatowych pracownikach organizacji zatrudniających ponad 1000 pracowników.

„W dzisiejszych czasach pracownicy potrzebują komunikować się ze wszystkimi, wszędzie i w każdej chwili. Przeprowadzone przez nas badania ujawniły fakt, iż ludzie prowadzący telefoniczne spotkania często się denerwują z powodu problemów natury technicznej, hałaśliwego otoczenia oraz niemożności skoncentrowania uwagi. Technologia opracowana przez markę Plantronics pozwala na organizację lepszych jakościowo spotkań, niezależnie od tego, gdzie znajdują się uczestnicy, a nasz poradnik w formie e-booka jest świetnym przewodnikiem dla profesjonalistów IT i osób odpowiedzialnych za rozwój i organizację firmy.” – powiedział Philip Vanhoutte, Plantronics Europe and Africa Senior VP and Managing Director.

Podstawowe obserwacje ujawnione w badaniu:

Nadmiar spotkań – Ponad połowa respondentów spędza na spotkaniach 5 – 10 godzin tygodniowo, a prawie połowa (46%) odczuwa, że ten czas jest za długi.

Problemy techniczne zdalnych pracowników – 42,5% spotkań odbywających się zdalnie ma problemy z połączeniem, siecią, zakłócanym głosem oraz próbą dołączenia do spotkania.

Problemy z koncentracją – Wielozadaniowość (tzw. multitasking) w trakcie spotkania konferencyjnego ma miejsce wśród 67,2% respondentów, którzy podczas spotkania jednocześnie mailują i pracują nad innymi projektami.

Hałaśliwe otoczenie – to wyzwanie dla 52% ankietowanych, którzy preferują przeniesienie się na czas rozmowy do oddzielnego pomieszczenia, aby móc się skoncentrować. 56% badanych przyznało, że skupia się bardziej na odgłosach w tle niż na rozmowie konferencyjnej.

 

Voyager Focus UC
Voyager Focus UC

 

Cztery rozdziały zawarte w e-booku dotyczą następujących obszarów:

  1. Biznesowa strona spotkań – ekonomiczne uwarunkowania lepszej jakości spotkań;
  2. Ludzie w spotkaniach – wpływ dynamicznego czynnika ludzkiego na udane konferencje;
  3. Technologia podczas konferencji – narzędzia zapewniające komunikację, współpracę i produktywność;
  4. Następny krok i zasoby – taktyka i narzędzia do wypracowania wyższej kultury spotkań.

Plantronics dostarcza narzędzia audio pozwalające zaaranżować lepszą konferencję dla każdego scenariusza spotkań. Wszystkie słuchawki Plantronics oferują technologię redukcji rozpraszającego hałasu, która blokuje niepożądane odgłosy płynące z otoczenia oraz bezprzewodowe rozwiązania zapewniające swobodę konwersacji i mobilność. Właśnie dlatego Plantronics jest idealnym sprzymierzeńcem w walce o lepszą jakość zdalnych spotkań.

Smarter_Meetings

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane