Play ubezpieczy wirtualne przedmioty w grach oraz sprzęt gamingowy

Kradzieże wirtualnych przedmiotów w grach to problem, który może boleśnie uderzyć po kieszeni w rzeczywistym świecie. Do cyfrowych przekrętów dochodzi na wiele sposobów, często jest to działanie hakera, któremu udało się dostać do konta ofiary. Play Ubezpieczenia wprowadza usługę, która może okazać się ostatnią deską ratunku dla poszkodowanych w taki sposób – ubezpieczenia dla graczy, które obejmują wirtualne przedmioty w grach oraz sprzęt gamingowy. W markecie ubezpieczeniowym Play pojawiła się nowa kategoria – Ubezpieczenia dla gracza, a w niej dwa produkty Bezpieczny Gracz i Bezpieczny Sprzęt dla Gracza.

Ubezpieczenie „Bezpieczny Gracz”

Od teraz gracze mają możliwość ubezpieczenia przedmiotów z gier oraz wirtualnych środków płatniczych, za które zapłacili w świecie rzeczywistym. W przypadku ataku hakerskiego lub działania złośliwego oprogramowania, które doprowadziło do kradzieży przedmiotów osoby ubezpieczonej, ubezpieczyciel zwraca koszty poniesionych strat.

Ubezpieczenia dla graczy dostępne są w dwóch wariantach:

  • Standard za 1,99 zł miesięcznie – w tej wersji gracz może odzyskać do 300 złotych
  • Premium za 6,99 zł miesięcznie – w przypadku tej wersji do 800 złotych za utracone itemy.

Branża gier, której wartość jest szacowana na ponad sto miliardów dolarów amerykańskich, to ogromny biznes nie tylko dla twórców i producentów, ale również dla cyberprzestępców. Niektórzy szukają swoich ofiar w sieciach społecznościowych lub rozsyłają szkodliwe programy, jeszcze inni koncentrują się na spieniężaniu przedmiotów i kont graczy. Według danych platformy Steam każdego miesiąca ofiarą porwania konta lub kradzieży pada 77 tys. użytkowników. To pokazuje skalę problemu, który dotknąć może dzisiaj niemal każdego gracza.

Ubezpieczenie „Bezpieczny Sprzęt dla Gracza”

Druga usługa – Bezpieczny Sprzęt dla Gracza – to ubezpieczenie sprzętu i akcesoriów dla gamera. To ubezpieczenie obejmuje konsole do gier, komputery PC, laptopy, tablety, pady, słuchawki i akcesoria do gier, takie jak kierownice, pistolety, miecze czy rakietki do konsoli.

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wersjach:

  • Standard, gdzie miesięczny koszt to 4,99 zł (suma ubezpieczenia 3 tys. złotych)
  • Premium za 19,90 zł (suma ubezpieczenie do 10 tys. złotych).

Ubezpieczeniem objęty będzie sprzęt, na który np. gracz przypadkowo wyleje wodę czy taki, który ulegnie zniszczeniu w wyniku przegrzania po kilkugodzinnej rozgrywce.

Ubezpieczeniem objęty jest nowy sprzęt, który został zakupiony nie później niż w ciągu 90 dni, natomiast przy kontynuacji ubezpieczenia urządzenia mogą mieć nawet do 2 lat (od chwili zakupu).

Partnerem wdrożeniowo-technologiczny Play Ubezpieczenia jest protect.me.

Źródło: Play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Polska premiera Nokii 8

Opublikowane przez - 6 września 2017 0
Jutro (7 września) firma HMD Global oficjalnie zaprezentuje swój flagowy model smartfona – Nokię 8. Będzie to polska premiera urządzenia.…