pokemon go

Pokemon GO zarabia 2 miliony dolarów dziennie!

Wydawać by się mogło, że moda na Pokemon GO już przeminęła. Nic bardziej mylnego, produkcja studia Niantic wciąż jest w znakomitej formie i generuje swoim twórcom blisko 2 miliony dolarów dziennie.

Jak donosi specjalizująca się w rynku mobilnym firma – Sensor Tower, Pokemon GO, od dnia swojego debiutu, przyniósł studiu Niantic blisko 1,8 miliarda dolarów przychodów. Największą część tej kwoty wygenerowali gracze z USA (607 milionów dolarów) i Japonii (500 milionów dolarów). Co ciekawe, 58% wszystkich wpływów pochodzi od graczy z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida. Jest to spore zaskoczenie. Warto pamiętać, że to użytkownicy sprzętu Apple częściej i chętniej wydają pieniądze na cyfrową zawartość.

Pokemon GO jest już z nami dwa lata i wszystko wskazuje na to, że łapanie Pokemonów wcale nam się nie znudziło. Studio Niantic regularnie ulepsza swoją produkcję. Dodana ostatnio aktualizacja do gry wprowadziła możliwość wymiany Pokemonów z innymi graczami. Gracie jeszcze w Pokemon GO?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

ADATA w ofercie AB

Opublikowane przez - 9 listopada 2015 0
W ofercie AB pojawiły się produkty ADATA kompatybilne dla urządzeń Apple: pendrive i-Memory UE710 USB 3.0, karta SD i-Memory oraz…