Powstaje nowa gra MMO w świecie Władcy Pierścieni

Athlon Games – studio należące do chińskiego wydawcy Leyou Technologies, poinformowało, że nawiązało współpracę z Middle-earth Enterprises w celu stworzenia wysokobudżetowej (AAA) gry MMO w świecie Władcy Pierścieni.

Niestety informacji na temat nowego projektu nie mamy zbyt wiele. Wiemy jedynie, że akcja gry osadzona będzie w Śródziemiu przed wydarzeniami z trylogii Władcy Pierścieni i pozwoli graczom spotkać nieznane dotąd postacie, stworzenia i miejsca z bogatego uniwersum stworzonego przez J.R.R Tolkiena. Twórcy podkreślili również, że rodukcja zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Co ciekawe, wspomniane już studio Athlon Games, nie będzie tworzyło gry samodzielnie, ale we współpracy z nieujawnionym jeszcze partnerem.

Moda związana z marką Władca Pierścieni może niebawem powrócić ze zdwojoną siłą. Nie licząc zapowiedzianej dzisiaj gry, Amazon szykuje serial telewizyjny, który ma ponoć kosztować (łącznie) nawet miliard dolarów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane