Qualcomm

Qualcomm: Smartfony z 60 Mpix aparatem mogą zadebiutować już w 2019 roku

Ciekawego wywiadu udzielił ostatnio Judd Heape – jeden z dyrektorów w firmie Qualcomm. Zdradzi on, iż smartfony z aparatami o rozdzielczości 60 Mpix, a nawet 100 Mpix mogą zadebiutować już w tym roku.

Heap podkreślił, że już teraz spora część SoC-ów jego firmy (m.in. Snapdragon 660, 670, 675, 710, 845, 855) jest w stanie obsłużyć sensory o rozdzielczości do nawet 192 Mpix. Zdaniem dyrektora Qualcommu, obecny rekord w smartfonach wynoszący 48 Mpix zostanie pobity już w tym roku, i nie zaskoczy go gdy któryś z producentów zaprezentuje nam aparat z 60 Mpix lub nawet 100 Mpix aparatem. Podkreślił on jednak, że jego firma nie chce iść tą drogą i woli skupiać się na ogólnej poprawie jakości zdjęć poprzez rozwój nowych technologii i algorytmów, które pomogą np. wyraźnie ograniczyć szumy obrazu.

Judd Heape ujawnił również, że następca Snapdragona 855 (prawdopodobnie Snapdragon 865) otrzyma możliwość nagrywania filmów wideo ze wsparciem technologii HDR10+.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Marka efingo w ofercie Grupy Nelro Data

Opublikowane przez - 8 marca 2016 0
Firmy i instytucje korzystające ze sprzętu biurowego w postaci drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych stają przed strategicznym wyborem dostawcy materiałów eksploatacyjnych,…