Robienie kopii zapasowych wchodzi Polakom w nawyk (raport)

Tworzenie kopii nawet istotnych plików dla wielu z nas brzmią trochę jak konieczność wykonywania zbędnych i czasochłonnych czynności. Do czasu, aż się okazuje, że poświęcenie tych kilku minut więcej oszczędziłoby kilka godzin, które trzeba przeznaczyć na odzyskiwanie danych utraconych.

Kopie zapasowe, nawet istotne pliki trzymane na innych nośnikach i inne tego typu operacje od dawna były piętą achillesową Polaków. Wielu i zdawało sobie sprawę jak to jest ważne w momencie, w którym bezpowrotnie utraciło swoje dane.

Niemniej coraz większa liczba naszych rodaków zaczyna coraz bardziej być świadoma powagi rzeczy i do tworzenia kopii zapasowych coraz bardziej się przykłada.

SanDisk, producent m.in. kart pamięci i urządzeń do przechowywania danych postanowił sprawdzić nawyki Polaków w tym względzie. Na zlecenie producenta badanie pod tym kątek już w tym roku przeprowadziła firma YouGov.

Idzie ku lepszemu

Najważniejszym wnioskiem był taki, że tylko, albo aż 16% Polaków nigdy nie tworzy kopii zapasowych danych zapisanych w smartfonach. Jednak już 18% naszych rodaków robi kopię zapasową danych z telefonu przynajmniej raz w tygodniu, a 41% robi to przynajmniej raz w miesiącu.

Badania pokazały, że aż 70% Polaków brakuje pamięci w smartfonach. Co najmniej 26% respondentów przyznaje, że dzieje się to raz w miesiącu, a 38% respondentów przyznaje, że rezygnuje z robienia kolejnych zdjęć czy tworzenia kolejnych dokumentów z powodu braku miejsca.

92% Polaków przyznaje, że musi usuwać pliki ze swojego smartfona, aby zwolnić pamięć. 69% robi to co najmniej raz na trzy miesiące, a 52% usuwa pliki co najmniej raz w miesiącu.

55% respondentów w Polsce jest zaniepokojonych tym, że pliki na ich smartfonie nie są bezpieczne. 37% Polaków straciło cenne zdjęcie lub film ze swojego smartfona w wyniku braku kopii zapasowej plików. 46% Polaków żałuje usunięcia cennego zdjęcia lub wideo ze smartfona w celu zwolnienia miejsca.

Wniosek ogólny z przeprowadzonych badań jest takich, że skutki braku kopii zapasowej u coraz większej liczby Polaków zaczynają być na tyle dokuczliwe, że zaczęli myśleć o ich regularnym tworzeniu.

Badanie zostało przeprowadzone w tym roku na próbie 1041 osób powyżej 18 roku życia.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Trenuj świadomie z Garminem

Opublikowane przez - 4 listopada 2015 0
  Garmin zaprezentował urządzenia  zegarki Forerunner 230 i 235, które pomagają w budowaniu formy i biciu życiowych rekordów. Oba modele współpracują…

Zabawa zaczyna się nocą

Opublikowane przez - 16 grudnia 2015 0
Na polski rynek trafił smartfon Wiko FEVER, którego fluorescencyjna obudowa pochłania światło dzienne, by później, stopniowo uwalniać je po zmroku.…

HTC Desire 626 w Play

Opublikowane przez - 7 listopada 2015 0
Play wprowadził do oferty smartfon HTC Desire 626 Operator lokuje urządzenie na średniej półce cenowej. Cennik-HTC-Desire-626 źródło: Play

LG V20 nie trafi do Europy

Opublikowane przez - 12 września 2016 0
Niestety potwierdzają się wcześniejsze przypuszczenia, LG V20 nie trafi na europejski rynek. LG V20 został zapowiedziany niecały tydzień temu. Urządzenie…