rocket league

Rocket League 2 nie powstanie, twórcy mają inny pomysł na rozwój marki

Twórcy gry Rocket League – studio Psyonix, zdradzili, że nie pracują nad kontynuacją gry bowiem bardziej cenią sobie model finansowy – gry jak usługi.

Rocket League to gra sportowa, w której sterujemy małymi samochodzikami i próbujemy wbić ogromną piłkę do bramki rywali. Choć brzmi absurdalnie, to w praktyce sprawdza się znakomicie. Spotkania są emocjonujące, a zdobywanie kolejnych goli niesamowicie satysfakcjonujące.

Jak podają twórcy, od daty debiutu Rocket League posiada 45 milionów zarejestrowanych graczy, a około 6-7 milionów osób gra regularnie każdego miesiąca. Biorąc pod uwagę ogromny sukces gry należałoby spodziewać się jej kontynuacji, tymczasem okazuje się, że twórcy mają zupełnie inny pomysł na rozwój Rocket League.

Scott Rudi – reżyser gry, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że nie ma najmniejszych szans na kontynuację Rocket League bowiem byłoby to wbrew temu co oczekują fani gry. Twórcy cały czas rozwiajają swoją produkcję i wprowadzają do niej nową zawartość. Rudi dodał, że Rocket League to gra jako usługa i studio nie ma zamiaru nagle zmieniać swoich planów co do przyszłości marki.

Gry jako usługi to wciąż kontrowersyjny temat. Niektórzy producenci twierdzą, że to przyszłość branży, inni z kolei, że to jej rak. Co Wy o tym sądzicie? Pochwalacie ideę gier jako usług?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Elephone pracuje nad własnym UI

Opublikowane przez - 2 lutego 2017 0
Producenci coraz chętnej decydują się na mocną ingerencję w system Android i oferują swoje UI. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć TouchWiz…