Rok 2016 – rokiem gier mobilnych

MobilityNewsAutor:

Według danych, które opublikowała firma SuperData Research zajmująca się badaniem rynku gier, rok 2016 był rekordowym pod względem zysków.

clash-of-clans

91 miliardów dolarów wygenerowały gry mobilne w 2016 roku, jak podają analitycy SuperData Research, na świecie jest 2,6 miliarda aktywnych graczy. Największe zyski w mijającym już 2016 roku wygenerowały takie gry jak: Clash of Clans czy Monster Strike, które zarobiły dla swoich twórców ponad miliard dolarów każda. W ścisłej czołówce znajdzie się również Pokemon GO, które przyniosło 788 milionów dolarów dochodu.

Według SuperData Research kolejne lata przyniosą jeszcze większe zyski w tym sektorze a co więcej produkcje, które będą debiutować na rynku coraz częściej będą należeć do kategorii AAA (czyli gier o najwyższych budżetach przeznaczonych na produkcję i promocję, od których oczekuje się wysokiej jakości i dobrej sprzedaży).

źródło: phonearena.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Play premiuje doładowania w środę

Opublikowane przez - 1 kwietnia 2015 0
  Zgodnie z tradycją Play zaprezentowal kolejną edycją jednodniowej promocji (z okazji 1 kwietnia.). Tym razem oferta dotyczy użytkowników ofert głosowych…