Monster Hunter Stories

Seria Monster Hunter trafia na Androida i iOS-a

Najpopularniejsza odsłona serii Monster Hunter zadebiutowała na początku tego roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ostatecznie gra trafiła również na PC-ty. Twórcy gry – Capcom, postanowili wykorzystać popularność marki i udostępniają liczne spin-offy na wszelkie możliwe platformy. Wydana pierwotnie w 2016 roku na konsolę Nintendo 3DS – Monster Hunter: Stories debiutuje dziś na Androidzie i iOS-ie.

Monster Hunter: Stories nie jest klasycznym przedstawicielem serii Monster Hunter. Choć w grze nie zabraknie oczywiście pojedynków z ogromnymi bestiami, to znacznie ważniejsze od ich zabijania będzie ich oswojenie. Pozwoli nam to na wykorzystanie ich jako wierzchowców i towarzyszy podczas starć. Będąc już przy pojedynkach, te odbywają się w systemie turowym. Podczas starć możemy wykorzystać zarówno wyposażoną przez nas broń, jak również naszych „potwornych” towarzyszy.

Produkcję dopełnia mocno stylizowana i urokliwa oprawa graficzna. Niestety Capcom żąda za Monster Hunter: Stories małą fortunę, szczególnie w środowisku gier mobilnych. Na Androidzie jest to wydatek rzędu 68,99 zł, natomiast na iOS to aż 94,99 zł. Oczywiście warto mieć na uwadze, że w zamian otrzymujemy pełną, rozbudowaną produkcję, całkowicie pozbawioną mikrotransakcji.

Monster Hunter: Stories

  • Monster Hunter: Stories – Android
  • Monster Hunter: Stories – iOS

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane